تبلیغات

تبلیغات تبلیغات

جستجو در سایت

نفت شیل دومین منبع نفت ارزان جهان

جمعه 10 می 2019 0 نظر موضوع : اخبار

نفت شیل آمریکا دومین منبع نفتی ارزان جهان است و پس از میادین نفتی ساحلی خاورمیانه قرار دارد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، نفت شیل آمریکا که دو سال پیش دومین نفت گران جهان بود ، حالا دومین منبع نفتی ارزان جهان است و پس از میادین نفتی ساحلی خاورمیانه قرار دارد.
طبق تحقیقات ریستاد انرژی ، نفت شیل آمریکای شمالی قیمت‌ها را طی چهار تا پنج سال گذشته کاهش داده و حتی زمانی که قیمت نفت چندان بالا نبود، یک منبع رقابتی برای عرضه نفت بوده است.
ریستاد انرژی تخمین می زند که قیمت نفت سر به سر نفت شیل در حال حاضر 46 دلار در هر بشکه باشد یعنی فقط 4 دلار بیشتر از میانگین 42 دلار در هر بشکه قیمت نفت برای میادین بزرگ نفتی عربستان و سایر کشورهای خاورمیانه.
در 2015، نفت شیل آمریکا با قیمت سربه سر 68 دلار در هر بشکه، دومین منبع گران جهان در منحنی قیمت نفت ریستاد انرژی بود.
در 2019، نفت ساحلی خاورمیانه ارزان ترین منبع عرضه نفت جهان بود و پس از آن شیل آمریکای شمالی با 49 دلار در هر بشکه قرار داشت. گران ترین منبع عرضه نفت «ماسه نفت دار» است، جایی که میانگین قیمت سربه‌سر نفت 83 دلار در هر بشکه است.
استفان ارلینکس ،رئیس تحقیقات ریستاد انرژی گفت:« در فضای تغییر دائمی قیمت نفت ، سرمایه‌گذاری در نفت شیل در مقایسه با نفت دریایی ثبات کمتری دارد».
میانگین قیمت نفت برای حفاری سود ده یک چاه جدید در آمریکا بین 48 تا 54 دلار در هر بشکه است که بستگی به منطقه حفاری دارد.
حفاران نیاز به نفت 50 دلاری دارند تا حفاری برایشان سود داشته باشد. میانگین هزینه نفت در میدلند در حوزه پرمین 48 دلار در هر بشکه است که کمترین قیمت در آمریکا و پایین ترین قیمت طی سه سال گذشته است.

صفحه پيشين
برای دانلود روی لینک دانلود راست کلیک کنید و گزینه save as ... را بزنید.