تبلیغات

تبلیغات تبلیغات

جستجو در سایت

آمریکا توافق با روسیه بر سر خروج نیروهای ایران از سوریه را رد کرد

سه شنبه 4 ژوئن 2019 0 نظر موضوع : اخبار

به گزارش فارس، دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه توافق با دولت روسیه بر سر خروج نیروهای ایران از سوریه در ازای به رسمیت شناختن دولت «بشار اسد»، رئیس‌جمهور سوریه را رد کرد.
یک مقام ارشد آمریکایی در گفت‌وگو با پایگاه «نشنال» ادعای منتشرشده در روزنامه «الشرق‌الاوسط» را رد کرد و گفت: «این گزارش بی‌اساس است و این موضع آمریکا نیست.»
روزنامه الشرق‌الاوسط به نقل از دیپلمات‌های غربی مدعی شده بود آمریکا به روسیه پیشنهاد داده در ازای به رسمیت شناختن بشار اسد، مسکو در مقابله با نفوذ ایران در سوریه کمک کند. این روزنامه مدعی شده بود این رایزنی‌ها قرار است در دیداری سه‌جانبه میان مشاوران امنیت داخلی رژیم صهیونیستی اسرائیل و روسیه در ماه جاری مطرح شود.
مقام آمریکایی با رد ادعای الشرق‌الاوسط گفت: «درباره بشار اسد موضع ما اجرای قطعنامه شماره ۲۲۵۴ شورای امنیت سازمان ملل متحد است.
این قطعنامه که در سال ۲۰۱۵ به تصویب رسید خواستار تحقق «خواسته های مشروع مردم سوریه» از طریق فرایندی تحت رهبری سوریه و از رهگذر اجرای کامل بیانیه ژنو به تاریخ ۳۰ ژوئن ۲۰۱۲ شده بود. این بیانیه خواستار برگزاری مذاکرات فراگیر، تدوین قانون اساسی جدید و برگزاری انتخابات مردمی در سوریه شده است. 
مقام آمریکایی که با نشنال مصاحبه کرده گفته که مواضع دولت آمریکا بر شکست داعش، خروج نیروهای ایران و متحدان آن از سوریه استوار است. 
ادعای مقام آمریکایی در حالی صورت گرفته که جمهوری اسلامی ایران تأکید کرده در سوریه حضور مستشاری دارد و مستشاران این کشور به دعوت دولت قانونی سوریه در این کشور حضور دارند. در مقابل، نیروهای آمریکایی بدون دعوت دمشق در این کشور هستند. 

صفحه پيشين
برای دانلود روی لینک دانلود راست کلیک کنید و گزینه save as ... را بزنید.