هند پر از انواع مختلف ادویه جات و گیاهان است. این گیاهان و ادویه ها نه تنها جوهر غذاهای مختلف را اضافه می کنند، بلکه نقش مهمی در زمینه طب سنتی نیز ایفا می کنند و لازم نیست که بگوییم که گلابی که یک شکل معمول از ادویه هندی است نیز در داروهای آیورودا، به دلیل مزایای درمانی و ارزش غذایی آن.

کوفته ها به طور گسترده ای در پخت و پز استفاده می شود، یا به طور کامل و یا به شکل پایه، و آن را به طور گسترده ای در سراسر جهان به دلیل اثرات خفیف آن بر روی بافت اپیتلیال، در دهان ما وجود دارد. در پزشکی آیورودا، گل میخک به دلیل بروز افزایش گرما در سیستم اندازه گیری می شود، به همین دلیل است که در فصل زمستان به چای و زنجبیل اضافه می شود!

صفات مشترک چرک:

Eugenol، که جزء مهمی از گل میخ است، در کاهش خطرات ناشی از سمیت از آلودگی های محیطی مانند تتراکلرید کربن، سرطان های دستگاه گوارش یا التهاب مفصلی بسیار موثر است. سایر مزایای سلامتی گل میخک عبارتند از:

• کلوچه منبع منحصر به فرد منگنز، منبع بسیار با کیفیت اسید چرب امگا ۳، ویتامین K، فیبر غذایی و ویتامین C و منبع خوبی از کلسیم و منیزیم است.

همچنین گفته می شود گوائول ها یک ضد سرطانی طبیعی هستند که دارای خواص کرم های انگلی هستند که از بدن به صورت خیره کننده یا کشته می شوند.

• برای تحریک و هدف گرم، روغن اسانس در آروماتراپی به خصوص برای مشکلات گوارشی استفاده می شود.

• زرشکی با روغن گل میخ همچنین می تواند به درمان گلودرد و نفس بکشد.

• خوک ها دارای خواص ضد عفونی کننده ای هستند، به طوری که روغن گل میخ برای درمان زخم، برش ها، چروک ها، پای ورزشکار، عفونت های قارچی، کبودی، گرگرفتگی، چرک و … استفاده می شود. فرم. از کاربرد آن در پوست حساس اجتناب کنید.

• روغن گل میخ برای درمان آکنه و نتایج بسیار مثبتی در پوست دارد

• روغن میخک باعث تحریک خواب می شود و برای افراد مبتلا به بی خوابی سودمند است

• با توجه به اثر خنک کننده و ضد التهابی، گل میخچه، عبور از بینی را از بین می برد و در انواع اختلالات تنفسی از جمله سرفه، سرماخوردگی، برونشیت، آسم، سینوزیت و سل ریسک مفید است.

• خواص ضد التهابی آن در درمان گوش درد مفید است

• روغن گل میخ معمولا در کرم های آرایشی و لوسیون ها اضافه می شود. این روغن ماساژ خوبی است که از درد و استرس امتناع می کند.

بنابراین، اگر فکر کرده اید که ادویه ها برای سلامتی شما مناسب نیستند، ممکن است این واقعیت را دوباره در نظر بگیرید. بسیاری از ادویه جات و یا گیاهان وجود دارد که مطمئنا میتواند سلامت شما را به طور قابل توجهی بهبود بخشد اگر به صورت دائمی در دوز مناسب مصرف شود

منبع

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما