۱٫ گردشگری پزشکی در تایلند
Introduction

سفر بهداشتی، زمانی که یک لوکس تنها غنی است، اکنون تقریبا همه می تواند لذت ببرد. در روزهای گذشته، به سختی کسی حتی به فکر رفتن به خارج از کشور به یک کشور خارجی دور رفت تا درمان شود. اما اکنون، با ظهور دنیای تبدیل شدن به یک روستای جهانی، میلیون ها نفر در حال گذار از تاریخ های بین المللی هستند که امید به دستیابی به یک زندگی جدید بهتر است.

یکی از کشورهایی است که به عنوان یک مقصد درمان پزشکی کشور آسیای جنوب شرقی تایلند است. بر خلاف بسیاری از کشورهای غربی، هزینه درمان خصوصی بیمار هزینه درمانی است که بیمارستان ها از بمب اتهام نمی کنند. بر خلاف باور عمومی، استانداردهای تایلند از استاندارد بین المللی بسیار بالا است که بسیاری از کارکنان بهداشتی در کشورهای توسعه یافته غربی فارغ التحصیل شده اند. با نگاهی دقیق به این واقعیت، واقعیت این است که تایلند می تواند بیمار همان درمان را به عنوان بازگشت به خانه انجام دهد، در حالی که قادر به لذت بردن از تعطیلات زندگی است. روند تندرستی گردشگری پزشکی در تایلند به ارتفاعات شهری افزوده می شود.

تاریخچه

اولین بیمارستان تایلند در دوران سلطنت چولالونگ کورن تاسیس شد و انجمن پزشکی تایلند در سال ۱۹۲۱ تاسیس شد.

شاهزاده مهدول، پدر پادشاه کنونی بومیبول، با تدریس مدارس پزشکی در تایلند مشغول به کار است و در تاریخ تایلندی به عنوان "پدر طب مدرن تایلندی" می رود. شاهزاده مهیدول متوجه شد که اهمیت ارائه روش استاندارد پزشکی پزشکی به سیام و به همین دلیل بسیاری از پزشکان و پرستاران تایلند را برای رفتن به خارج از کشور برای ادامه تحصیل در موسسات مانند دانشگاه هاروارد و MIT در ایالات متحده کمک کرد. و این کارکنان بهداشتی بود که کاشته و بعد دانه های یک شبکه پزشکی پزشکی جهانی را در تایلند کاشت.

آخرین وضعیت

غربی ها در حال حاضر در تایلند، سرزمین لبخند، در اچ آی وی برای انجام درمان های پزشکی به اندازه کافی هزینه در کشور خودشان است.

علاوه بر درمان هایی که توسط پزشکان بسیار آموزش دیده و ماهر انجام می شود، بیماران همچنین می توانند از تعطیلات شگفت انگیز در یکی از آسیا لذت ببرند مقصد اصلی توریستی. بسیاری از بیمارستان های کشور در حال حاضر در سراسر جهان برای تخصص خود مشهور هستند. این بیمارستان شامل بیمارستان بومرنگراده، بیمارستان عمومی بانکوک، بیمارستان سامیتیج و بیمارستان خانه پرستاری بانکوک می باشد.

آمار و آمار

تایلند به عنوان یک مقصد برای درمان پزشکی در سال های اخیر افزایش یافته است و آمار آنها است اثباتش کن. به عنوان مثال یک کشور مانند امارات متحده عربی را ببینید – بیش از ۶۰ هزار شهروندشان سالانه به تایلند می آیند تا از درمان لذت ببرند. دو تا از بیمارستان های برتر تایلند Bumrungrad و Samitivej بیماران را درمان می کنند که ۴۰٪ آنها خارجی هستند – این نوع از درصد بالا کاملا پدید آور است.

طبق گزارش مرکز تحقیقات Kasikorn، در سال ۲۰۰۵ تنها ۱٫۲۸ میلیون مسافر خارجی خارجی که درآمد ۳۳ میلیارد بات را تولید می کند. بدین معنی است که به طور متوسط ​​هر بیمار ۲۵٫۸۰۰ بات را برای درمان خود صرف کرده است. در مقاله ای در نشریه نیوزویک در سال ۲۰۰۶ نشان داده شد که ۴۰۰،۰۰۰ بیمار خارجی در بیمارستان Bumrungrad در بانکوک زندگی می کردند. این بیمارستان معتبر در سطح جهانی دارای ظرفیت سرپایی ۶۰۰۰ بیمار در روز است.

تایلند در حال حاضر یک برنامه بهداشت جهانی رایگان برای شهروندان خود با بیش از ۶۰۰ بیمارستان و ۴۰۰ مرکز پزشکی دارد. امروز، تایلند با افتخار تبدیل به مرکز پزشکی برای بیماران از ایالات متحده، اروپا، کشورهای اطراف و خاورمیانه می شود.

۲٫ چرا تایلند / علت انتخاب تایلند به عنوان مقصد پزشکی
Introduction

هیچ دلیل خاصی برای تعداد زیادی از مردم به تایلند برای دریافت درمان پزشکی وجود ندارد. نه تنها تایلند یک مقصد فوق العاده برای سواحل خیره کننده، جزایر، کوه ها، زیربنای مدرن، غذاهای، هزینه های کم و افراد دوستانه است، همچنین دلایل دیگری نیز وجود دارد.

برخی از بهترین بیمارستان های جهان: در طول سالها، تایلند به شدت در حال توسعه زیرساخت های گردشگری پزشکی خود بوده و بیش از ۳۰ بیمارستان انگلیسی زبان، مراکز دندانپزشکی بی شماری و دیگر مراکز درمان جایگزین را تأسیس کرده است. بعضی از اعضای هیات علمی معتبر به شمول کمیته مشترک اعتباربخشی سازمان های بهداشتی و سازمان بین المللی استاندارد می باشند.

خدمات باور نکردنی: این غریبه نیست که غربی ها در اینترنت بنویسند یا در میله ها گپ بزنند که خدمات، نگاه و فضای بیمارستان های تایلند شبیه هتل پنج ستاره است. درمان دریافت شده از پزشکان، پرستاران، مراقبین، مدیران و تکنسین برجسته است و نسبت بیماران بیمار به میزان ۱: ۴ است.

ارزش عادی برای پول: بیماران خارجی می توانند انتظار داشته باشند هزینه های درمان فقط ۱۰-۵۰٪ باشد، در مقایسه با آنچه که آنها به خانه می پردازند. این موارد مانند عمل جراحی زیبایی، سفید کردن دندان ها، چهره های بلند، اشعه ایکس، ماستکتومی ها و عبور از قلب می توانند با قیمت های بسیار مقرون به صرفه انجام شوند. با پولی که آنها صرفه جویی می کنند، می توانند از تعطیلات به یاد ماندنی لذت ببرند و حتی با عقب مانده پول نقد به خانه بازگردند.

روش های منحصر به فرد: بسیاری از بیمارستان ها درمان هایی را ارائه می دهند که از نظر جاهای دیگر تقریبا غیرممکن است.

نتایج عالی و طولانی مدت: بعضی از بیمارستان های تایلند برای انجام درمان های برجسته برای چندین روش شناخته شده اند، در حالی که نتایج عالی با اثرات طولانی مدت طول می کشد.

تایلند شگفت انگیز برای آرامش است: پس از درمان، بیماران می توانند سالن های اسپا و استراحتگاه هایی را تجربه کنند که برای خدمات و راحتی فوق العاده مشهور هستند، در حالی که به دنبال سواحل زیبا و باکره و کوه های دور افتاده می گردند.

سیستم مراقبت های بهداشتی بین المللی

بیمارستان های برتر تایلند در هر شرایط اضطراری پاسخ سریع و کامل دریافت می کنند و در خارج از تایلند به عنوان استانداردهای معادل آن در غرب شناخته شده اند

بیماران خارجی: بیمارستان Bumrungrad مشهور در بانکوک، به طور متوسط ​​۴۰۰۰۰۰ بیمار خارجی در هر سال یا به طور متوسط ​​۱،۰۰۰ + در روز جذب می کند. دیگر بیمارستان ها مانند Samitivej نیز در خدمت خارجی ها تخصص دارند.

آژانس تنظیم مقررات: بیمارستان های خصوصی در تایلند توسط دولت با توجه به استانداردهای مطابقت یافته یا بیش از آن در آمریکای شمالی مجوز دارند. تنها چهار کشور جهان – ایالات متحده، کانادا، استرالیا و تایلند – نیاز به بیمارستان خصوصی برای رسیدگی به استانداردهای دقیق پزشکی و مراقبت های بهداشتی دارند و به عنوان رسیدن به این استانداردها مجاز می باشند.

Accreditation International

استاندارد درمان در تایلند در آمریکای شمالی به عنوان یکی از بالاترین در جهان محسوب می شود که اکثر پزشکان خود دارای گواهینامه حرفه ای ایالات متحده هستند. بسیاری از بیمارستان ها دارای مجوز JCAHO بین المللی هستند؛ این یک سازمان است که بازرس اصلی بیمارستان ها، خانه های سالمندان و سایر نهادهای پزشکی در ایالات متحده است.

تمام بیمارستان های تایلند باید توسط وزارت بهداشت تأیید شود و همین امر در مورد پزشکان نیز صدق می کند. در واقع، برخی از بیمارستان های تایلند دارای مجوز از انجمن های پزشکی غربی هستند. اکثر بیمارستان های اصلی کشور نیز به عنوان مجوز رسمی سازمان استاندارد بین المللی ISO 9001: 2000 با مجوز رسمی دیگر به دست آورده اند.

بسیاری از پزشکان در تایلند فارغ التحصیل و آموزش داده شده در اروپا و ایالات متحده هستند و دارای مدارک پزشکی هستند. بیمارستان همچنین روابط کاری با بیمارستان های غربی دارد. دفتر بین المللی امور خارجه و مشترک بریتانیا بر این باور است که بانکوک دارای "بیمارستان های بین المللی عالی" است و وزارت امور خارجه ایالات متحده اعلام کرده است که بانکوک نیز "امکانات بسیار عالی برای مراقبت های بهداشتی درازمدت و اورژانسی معمول وجود دارد.

Technology

آخرین وضعیت پیشرفت های هنری و فن آوری در تایلند برای افزایش امکانات و درمان پزشکی معرفی شده است. آنها عبارتند از:

– DSA (آنژیوگرافی تفریق دیجیتال)،
– ماموگرام دیجیتال اجازه تشخیص دقیق و کشف اولیه سرطان در زنان را فراهم می کند.
– PVP لیزر سبز برای ProstateTreatmernt به دقیقا هدف بافت پروستات با پرتو لیزر با قدرت بالا است.
– اسکنر PET / CT (توموگرافی انتشار توزیع / اسکنر کامپیوتری) در اولین تشخیص سرطان ها کمک می کند و ارزیابی عملکرد عضلات قلب را برای ارزیابی آناتومی مغز عملکردی
– Novalis شکل سیستم جراحی پرتوهای شبیه سازی شده و کمک می کند اعمال دوز تابش، اجازه می دهد آن را برای از بین بردن بافت های آسیب دیده و یا cauterizing یک منطقه مشکل بدون تاثیر گذاشتن بافت مجاور مجاور. درمان های دیگر تومورهای سرطانی، آرتريوژن، ناهنجاری ها و بیماری پارکینسون است.
– ۴D Ultrasound یک تصویر متحرک حرکتی با سرعت ۲۵ جلد در ثانیه ایجاد می کند.
– تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI – Intra Achiva 3.0T MRI) اجازه می دهد تا اطلاعات دقیق لازم برای تشخیص اختلالات گردش خون و به ویژه در تشخیص زود هنگام سرطان مغز مفید است.
– جراحی گاما چاقو باعث اعمال جراحی غیر تهاجمی مغز می شود با استفاده از تابش گاما هدفمند هدفمند برای درمان تومورها، ناهنجاری های شریانی مغز و اختلالات عملکردی.
– IMRT (Radiotherapy Modulated Intensity) دوز تابش را روی تومورها بدون آسیب رساندن به بافت اطراف تمرکز می کند.
– Minimal Surgical Invasive Surgery، سیستم جراحی داوینچی با استفاده از روباتیک برای ترجمه حرکات دست طبیعی جراح به حرکات میکرو بازوی روباتیک است. جراح می تواند برش های کمتر تهاجمی را با دقت بی سابقه ای، کاهش خطر، تسریع بهبود، و کاهش میزان آلرژی را کاهش دهد.

[ad_1]

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما