فرهنگ سازمانی یک شرکت باید قوی باشد. به گفته یک محقق، یک فرهنگ در دنیای شرکت های بزرگ می تواند بیش از ۳۰ درصد از عملکرد حرفه ای را در مقایسه با رقبا که واقعا هیچ فرهنگی ندارند، حساب کند. هر فرهنگی منحصر به فرد است و تعداد زیادی از عوامل در ایجاد یک فرهنگ سازمانی دخیل هستند. یک محیط جذاب و یک محیط صلح آمیز در ساخت یک فرهنگ شرکت کمک می کند. مدت زمان مناسب، صبر و تلاش مستمر مدیریت در جهت اجرایی شدن آن، یک سازمان طولانی مدت همراه با چهره های شاد است.

۱٫ ارزش های شرکت:

یکی از مواد اصلی یک شرکت، ارزش آن است که هسته فرهنگ آن است. شگفت آور است که چگونه ارزش های یک شرکت می تواند توانایی تصمیم گیری را هدایت کند. حتی به کارکنان کمک می کند تا آنها را در جلسات مشتری خود ارجاع دهند. با توجه به این امر، ارزش یک شرکت را دربر می گیرد به عوامل مختلف مانند مشتریان، کارکنان، حرفه ای بودن، از قبیل رفتار و ذهنیت. ارزش ها در تنظیم دستورالعمل ها در مورد نحوه حفظ استانداردهای حرفه ای شما، نحوه خدمت به مشتریان شما، نحوه برخورد با همکاران شما و غیره کمک می کند. در کل، اصالت و پیاده سازی ارزش ها از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار است

۲٫ دیدگاه شرکت:

فرهنگ سازمانی بدون دیدگاه به سادگی قابل قبول نیست. در واقع اگر در سازمان شما چشم انداز و مأموریت شرکتی نداشته باشید، در این دنیای رقابتی تقریبا دشوار است. هر تصمیمی که کارکنان ایجاد می کنند، با دیدگاه شرکت کاملا متناسب است. فرهنگ سازمانی با چشم انداز خوب کمک می کند تا در جهت فروشندگان، مشتریان، مشتریان و حتی سهامداران کمک کند. از این رو، بیانیه ای از چشم انداز به سادگی می تواند به عنوان یک عنصر پایه ای از یک فرهنگ سازمانی در نظر گرفته شود.

۳٫ کارکنان:

یک سازمان واحد نمی تواند امپراتوری خود را بدون دخالت مردم بسازد. این افراد خود را در قالب ذینفعان، کارکنان یا فروشندگان مشارکت می دهند. بر طبق یک تحقیق، بخش منابع انسانی سازمانهای بزرگ بسیار متعصب است که در مورد استخدام افرادی که به فرهنگ خاصی از دنیای شرکت های بزرگ مناسب هستند، احترام می گذارند. همچنین دیده می شود که افرادی که از لحاظ فرهنگی متناسب هستند، با خوشحالی شغل هایی را با حقوق و دستمزد کمتری می پذیرند.

۴٫ تمرینات شرکت:

هنگامی که یک شرکت با بیانیه های چشم انداز و ارزش های شرکت های بزرگ روبرو می شود، باید آنها را نیز تأثیر بگذارد. هنگامی که آنها می گویند که مردمشان بزرگترین دارایی ها هستند، باید این بیانیه را با سرمایه گذاری بر روی کارکنان پیاده کنند. سیاست های ارتقاء، وعده های پاداش، ارتقاء فرهنگ کار آنها باید مورد توجه قرار گیرد. جوانان با همراهان سالخورده باید آزادانه بحث و گفتگو کنند، در حالی که آنها در مقابل سلسله مراتب قرار می گیرند. بنابراین، پیشنهادات مناسب باید در روال روزمره زندگی شرکتی مورد توجه و تمرین قرار گیرد.

۵٫ محل کار:

محل یکی دیگر از عوامل مهم فرهنگ یک شرکت است. این تاثیر مستقیم بر رفتار مردم دارد. شرکت هایی وجود دارند که معتقدند در محیط باز بدون نشستن در کابین یا کابین شیشه ای کار می کنند. مکان، معماری، جغرافیایی یا زیبایی شناسی، مستقیما به فرهنگ بستگی دارد. بر اساس یک مطالعه، مشخص شده است که معماری باز برای همکاری مطلوب تر است. حتی فرهنگ یک منطقه یا محل سازمان می تواند تاثیر مستقیمی بر فرهنگ شرکت و نیز کارکنان داشته باشد. این می تواند فرهنگی را که سازمان ایجاد می کند، تضعیف یا تقویت کند.

۶٫ روایت:

تاریخچه یک شرکت را می توان به روش های مختلفی بیان کرد. در واقع، آن را می توان به عنوان یک داستان نیز نشان داده شده است. توانایی جمع کردن تاریخ و ساختن آن به داستانهای روایی یکی از عناصر اصلی فرهنگ سازمانی است. این کاملا به سلسله مراتب سازمان بستگی دارد که آیا آنها به صورت رسمی یا غیررسمی ارائه دهند. داستان هایی در مورد تاریخ سازمانی می تواند قدرتمند باشد اگر به شکل، بازنویسی و شناسایی به عنوان بخشی از فرهنگ است.

۷٫ ارتباط:

یکی از مؤثرترین و کارآمدترین عوامل فرهنگ سازمانی ارتباطات است. سلسله مراتب سازمان باید در مورد محیطی که می توانند آزادانه ارتباط برقرار کنند مطمئن باشند. ارتباطات رسمی هر زمان و هر زمان انجام می شود، اما ارتباط غیر رسمی نیز یک عامل مهم است. مدیران و جوانان می توانند گفتگو های غیر رسمی خود را در طول ساعت اوقات فراغت روز آغاز کنند. ارتباطات همیشه عامل موثرتری برای ایجاد یک فرهنگ سازمانی بزرگ است و همیشه آن را خواهد داشت.

عوامل دیگری نیز وجود دارد که تأثیر زیادی بر فرهنگ سازمانی دارد. با این حال، اجزای فوق ذکر شده، یک پایه قوی برای شکل گیری یک فرهنگ سازمانی را فراهم می کنند. اولین گام احیاء یک فرهنگ سازمانی شناسایی و درک این مهم ترین و مهم ترین اجزای آن است.

امیدوارم از این مقاله لذت برده و مفید واقع شود. برای اطلاعات بیشتر، میتوانید با کلیک روی اینجا میتوانید برنامه آنلاین کسب و کار موفق Fast Track Business Academy را بررسی کنید. دفعات بازدید: Shaw Academy آگهی ها و دنبال در توییتر.

[ad_1]

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما