سهم سافاری اپل در بازار مرورگرهای دسکتاپ از مایکروسافت اج بیشتر اســت.

جای هیچ شکی نیست که مرورگر اج مایکروسافت هنوز موفق نشده اســت محبوبیت قابل توجهی به دست آورد؛ زیرا در حال حاضر بیشتر کاربران، گوگل کروم را همچنان بهترین مرورگر دنیا می‌دانند‌. بر اساس آمار ارائه‌شده برای ماه ژوئن ۲۰۱۷ توسط اســتت‌کانتر (StatCounter)، به نظر می‌رسد مرورگر اج با دردسراتی بزرگ‌تر از آنچه تصور می‌شد مواجه شده اســت.

پیش از هر چیز نگاهی به سهم بازار مرورگرها خواهیم داشت. اســتت‌کانتر می‌گوید مرورگر گوگل کروم روی ۶۲.۲۳ نسبت از رایانه‌های دسکتاپ اجرا می‌شود. بر اساس این آمار، مرورگر موزیلا فایرفاکس با سهمی ۱۳.۹۸ نسبتی در جایگاه دوم قرار گرفـــــته اســت.

سهم بازار مرورگرِ در حال مرگ اینترنت اکسپلورر ۹.۲۸ نسبت اســت و ما انتظار داریم که بازار این مرورگر همچنان کاهش یابد؛ زیرا مایکروسافت هیچ برنامه‌ای برای ارتقاء قابلیت‌های اینترنت اکسپلورر ندارد و کاربران را به اســتفاده از مرورگر اج در ویندوز ۱۰ تشویق می‌کند.

سهم بازار مرورگر سافاری بیشتر از اج اســت

 سافاری اپل از مایکروسافت اج پیشی گرفـــــت

نکته جالب در مورد آمار مورد بحث این اســت که مرورگر سافاری اپل که فقط برای سیستم‌عامل مک اواس در دسترس قرار دارد و نسخه‌ی ویندوزی آن به‌طور کامل لغو شده اســت، هم‌اکنون روی ۵.۱۵ نسبت از رایانه‌های دسکتاپ جهان اجرا می‌شود؛ در حالی که سهم مرورگر اج مایکروسافت فقط ۳.۸۹ نسبت اســت.

مایکروسافت در ویندوز ۱۰‌ با اقدامات مختلفی مثل نمایش پنجره‌های پاپ‌آپ و نوتیفیکیشن‌، قصد دارد کاربران را به اســتفاده از مرورگر اج‌ تشویق کند؛ ولی باوجود تمام این‌تلاش‌ها باز هم می‌بینیم که اپل موفق شده اســت در نبرد مرورگرهای دسکتاپ از ردموندی‌ها جلوتر باشد.

اگر به سیستم‌هایی که این مرورگرها روی آن‌ها اجرا می‌شوند نگاهی داشته باشیم، وضعیت باز هم جالب‌تر خواهد شد. هم‌اکنون سهم سیستم‌عامل ویندوز ۸۴.۳۲ نسبت اســت و سیستم‌عامل اواس ایکس اپل روی ۱۱.۵۹ نسبت از رایانه‌های دسکتاپ جهان نصب شده اســت. به همین دلیل بیشتر بودن سهم مرورگر سافاری نسبت به مرورگر اج غیر قابل انتظار بود.

البته این آمار از دید دیگری منطقی به نظر می‌رسد؛ چرا که اکثر کاربران اپل از مرورگر سافاری برای وبگردی اســتفاده می‌کنند و این در حالی اســت که کاربران ویندوز ۱۰ از مرورگرهای شخص ثالث از جمله گوگل کروم و فایرفاکس بهره می‌برند. یکی از دلایل به وجود آمدن چنین شرایطی این اســت که مرورگر سافاری در سیستم‌عامل مک اواس عملکرد بسیار خوبی ارائه می‌دهد و بنابراین تعداد کمی کاربران این سیستم‌عامل به مرورگرهای شخص ثالث روی می‌آورند. تا به این لحظه مایکروسافت در نبرد مرورگرها موفقیت چندانی به دست نیاورده؛ اما این کمپانی به‌طور دائم در حال اضافه کردن قابلیت‌ها و ویژگی‌های جدیدی به مرورگر اج اســت. بنابراین انتظار می‌رود مرورگر اج در آینده عملکرد بهتری را از خود نشان دهد و توسط کاربران بیشتری مورد اســتفاده قرار گیرد.

نظر شما در این مورد چیست؟

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته سافاری اپل از مایکروسافت اج پیشی گرفـــــت اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما