مایکروسافت پس از انتشار سیستم‌عامل ویندوز ۱۰، سه آپدیت عمده را برای آن درنظر گرفـــــته بود و اکنون، دو به‎روزرسانی بزرگ این سیستم‎عامل با نام Annivesary Update و Creators Update برای رایانه‎های شخصی مجهز به سیستم‎عامل ویندوز ۱۰ منتشر شده اســت. ردموندی‎ها در پاییز، سومین به‎روزرسانی بزرگ سیستم‎عامل ویندوز ۱۰ را عرضه خواهند کرد و به‌تازگی، جزئیات بیشتری پیرامون این نسخه به‎دست آمده اســت. برای جزئیات بیشتر در ادامه مطلب با وب‎سایت گویا آی‌تی همراه باشید.

براساس اطلاعات منتشر شده، به‎روزرسانی رداســتون ۳ سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ در ماه سپتامبر، نهایی می‌شود تا مایکروسافت به وعده خود مبنی بر عرضه دو آپدیت عمده برای سیستم‌عامل ویندوز در هر ســال پای‌بند باقی بماند. اطلاعات جدید نیز، نشان می‌دهد که بیلد RTM این نسخه (نسخه‌ای که پیش از عرضه عمومی، منتشر می‎شود) با شماره ۱۷۰۹ کامپایل خواهد شد.

نحوه نام‌گذاری بیلدهای نسخه مختلف سیستم‎عامل ویندوز ۱۰، براساس ســال و ماه انتشار آن‎ها اســت. بدین صورت، آپدیت ســالانه با شماره نسخه ۱۶۰۷ منتشر شد؛ دو رقم اول آن، نشان‎ دهنده ســال انتشار این به‎روزرسانی و دو رقم آخر نیز، ماه انتشار این به‎روزرسانی عمده را نشان می‎دهد. با توجه به این الگو، کامل قابل حدس اســت که آپدیت عمده سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ در هفتمین ماه از ســال ۲۰۱۶ (یعنی ماه جولای) ارائه شده اســت.

اسناد رسمی مایکروسافت که توسط یک شایعه‎پرداز در توئیتر به‎دست آمده اســت، نشان می‎دهد که شماره بیلد نسخه RTM آپدیت رداســتون ۳ ویندوز جدید مایکروسافت، ۱۷۰۹ خواهد بود. به همین جهت، مایکروسافت درنظر دارد بیلد RTM این نسخه از سیستم‎عامل ویندوز ۱۰ را در ماه سپتامبر (شهریور ماه) ۲۰۱۷ منتشر نماید.

پیرامون آپدیت عمده جدید سیستم‎عامل ویندوز ۱۰، باید گفت که مایکروسافت، این نسخه را با نام Fall Creators Update منتشر خواهد کرد و در حال‌حاضر، نسخه‎های آزمایشی آن برای کاربران برنامه ویندوز اینسایدر ارائه شده اســت. البته، ردموندی‎ها به زمان انتشار مشخصی برای آپدیت عمده جدید سیستم‎عامل ویندوز ۱۰ اشاره نکرده‎اند و به همین جهت، شاید زمان منتشر شده صحت نداشته باشد.

در صورتی‎که مایکروسافت به دنبال انتشار نسخه RTM سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ در ماه سپتامبر باشد، این انتظار وجود دارد که نسخه نهایی آن در اوایل ماه اکتبر (نیمه دوم مهر ماه) عرضه شود. یکی از حیاتی‎ترین تغییراتی که در نسخه جدید سیستم‎عامل ویندوز ۱۰ اعمال خواهد شد، بازطراحی رابط‌کاربری سیستم‎عامل اســت.

مایکروسافت زبان طراحی جدیدی را برای آپدیت Redstone 3 درنظر گرفـــــته اســت که تغییرات جالب‌توجهی را در جلوه‎های بصری و انیمیشن‎های سیستم‎عامل ویندوز ۱۰ اعمال خواهد کرد. مشخص شده اســت که مایکروسافت، بر روی یک المان طراحی جدید با نام “آکریلیک” کار می‌کند که پس‌زمینه، سایدبار یا منوی ناوبری برنامه‌ها را با افکت بلور، جذاب‌تر خواهد کرد. بسته به اســتفاده از افکت بلور در هر بخش، مایکروسافت اسم متفاوتی برای آن‌ها برگزیده اســت.

به‎طور کلی، به‌نظر می‌رسد که رابط‌کاربری جدید سیستم‌عامل ویندوز ۱۰، تلفیقی از افکت Aero Glass سیستم‌عامل ویندوز ۷ و انیمیشن‌های ویندوزفون ۷ و ۸ خواهد بود. در حال‌حاضر، تعدادی از این تغییرات در برخی از برنامه‎های سیستمی ویندوز ۱۰ اعمال شده اســت و البته برای تجربه آن‎ها، باید عضو برنامه ویندوز اینسایدر باشند. عضویت در این برنامه، بسیار ساده اســت و تنها کافی اســت از طریق منوی تنظیمات، برای عضویت در برنامه ویندوز اینسایدر اقدام کنید.

البته انتشار این به‎روزرسانی، صرفاً به رایانه‎های شخصی مبتنی بر سیستم‎عامل ویندوز ۱۰ محدود نخواهد بود و همان‎طور که احتمالاً می‌دانید، گوشی‌های هوشمند ویندوزی از جمله HP Elite X3، لومیا ۹۵۰ و Idol 4S آلکاتل نیز به رداســتون ۳ به‎روزرسانی می‌شود.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته جزئیات بیشتر از زمان انتشار آپدیت رداســتون ۳ سیستم‎عامل ویندوز ۱۰ مایکروسافت اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما