خبرگزاری مهر: روانبخش صادقی جزئیاتی از برپایی جشن مستقل انیمیشن در ســالجاری و تعامل آن با جشن خانه سینما و تومادمی علوم و فنون سینمایی را تشریح کرد.

روانبخش صادقی از اعضای هیات مدیره خانه سینما در گفتگو با ما  با اشاره به چگونگی برگزاری جشن انیمیشن گفت: جلساتی در خانه سینما و هیات رییسه تومادمی علوم و فنون جشن خانه سینما برگزار کردیم تا بتوانیم جشن انیمیشن را به بهترین نحو برگزار کنیم.

1303938 652 جزئیاتی از جشن مستقل انیمیشن

وی تاکید کرد: پیش از این اعلام شده بود که جشن های سینمای انیمیشن، مستند و کوتاه از امســال به صورت مستقل و با جوایز خاص خود برگزار می شود به همین دلیل از جمله برنامه های ما برای برگزاری جشن انیمیشن طراحی جوایز و تندیس ویژه و مستقل برای این جشن اســت.

این عضو و دبیر هیات مدیره خانه سینما توضیح داد: با توجه به جلساتی که در حال برگزاری اســت، به زودی برنامه های چگونگی برگزاری جشن انیمیشن اعلام می شود. بی شک این جشن با تغییراتی نسبت به دوره های قبل همراه خواهد بود که در صورت توافق ممکن اســت بخش هایی به داوری این جشن اضافه شود.

وی ادامه داد: همچنین در تلاش هستیم فیلم های بلند انیمیشن که به اکران نرسیده اند و فرصتی برای نمایش پیدا نکردند نیز در داوری بخش انیمیشن مورد داوری قرار گیرد. البته در این میان فیلم های سینمایی انیمیشن که در سینمای ایـــران اکران شده اند، در بخش اصلی جشن اصلی خانه سینما داوری می شوند. در واقع این نوع از داوری برای فیلم های انیمیشن سینمایی، به نوعی رقابت با سینمای بدنه اســت که این امر در نهایت به حرفه ای شدن انیمیشن و نگاه اســتاندارد و مخاطب‌محور فیلمسازان انیمیشن کشور کمک می کند.

 صادقی در پایان گفت: یک جایزه بهترین فیلم کوتاه انیمیشن نیز در جشن اصلی خانه سینما و تومادمی خواهیم داشت.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته جزئیاتی از جشن مستقل انیمیشن اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما