تقریباً برای هر کاربر کامپیوتر، مواقعی پیش می‌آید که به فایلی از کامپیوتر خود نیاز دارد اما کامپیوتر در دسترس نیست. خوشبختانه یک راه آسان برای دسترسی از راه دور به کامپیوتر و فایل‌های مورد نیاز، اســتفاده‌ی مستقیم از تلفن همراه اســت. راهکارهای زیادی برای دسترسی به اطلاعات کامپیوتر از طریق تلفن همراه وجود دارد. در این مطلب یکی از مرسوم‌ترین و راحت‌ترین طریقه‌ها که اســتفاده از برنامه‌یChrome Remote Desktop اســت را معرفی خواهیم کرد.

با اســتفاده از برنامه ی Chrome remote desktop، از هر جایی به کامپیوترتان دسترسی داشته باشید.

 

در بسیاری از موارد نیاز اســت که از راه دور به کامپیوتر و فایل های خود دسترسی داشته باشیم. راه های همچون اســتفاده از Remote desktop سیستم و نرم افزار Team viewer گزینه های بسیار مناسبی هستند. اما گاهی کامپیوتر در دسترس نیست و نیاز اســت از طریق گوشی موبایل به سیستم دسترسی پیدا کنیم. راهکارهای زیادی برای دسترسی به اطلاعات کامپیوتر از طریق تلفن همراه وجود دارد. در این مطلب یکی از ساده ترین و پرکاربردترین طریقه‌ برای دسترسی از راه دور به سیستم از طریق موبایل، که اســتفاده از برنامه‌ی Chrome Remote Desktop اســت را معرفی خواهیم کرد. این طریقه در سیستم‌عامل های ویندوز، مک، لینوکس،و iOS قابل اســتفاده اســت. البته این نکته را در نظر داشته باشید که لازمه‌ی اســتفاده از این برنامه آن اســت که یکی از کاربرانباشید.

 

چگونه Chrome Remote Desktop را راه‌اندازی کنیم؟

در ابتدا باید افزونه‌ی Chrome Remote Desktop را در مرورگرخود نصب کنید. پس از نصب برنامه از منوی مرورگر، گزینه ی Apps را انتخاب کنید. سپس گزینه ی  Chrome Remote Desktop را پیدا کنید و آن را انتخاب کنید.

Chrome Remote Desktop1 1498990696 دسترسی به کامپیوتر از راه دور با اســتفاده از برنامه‌ی Chrome Remote Desktop توما:

 

پس از اولین باری که برنامه را اجرا کردید، با نصب یک ابزار کوچک می‌توانید اتصال راه دور به کامپیوتر را فعال‌سازی کنید. این فرایند بسیار آسان اســت ومرحله‌به‌مرحله شما را راهنمایی خواهد کرد. برای فعال سازی ارتباط از راه دور گزینه Enable remote connections را انتخاب کنید.

Chrome Remote Desktop2 1498990773 دسترسی به کامپیوتر از راه دور با اســتفاده از برنامه‌ی Chrome Remote Desktop توما:

 

با ادامه‌ی مراحل، Chrome Remote Desktop از شما می‌خواهد کلمه‌ای که یادآوری‌اش ساده باشد و حداقل دارای ۶ کاراکتر باشد را به‌عنوان پین کد انتخاب کنید.

Chrome Remote Desktop3 1498990812 دسترسی به کامپیوتر از راه دور با اســتفاده از برنامه‌ی Chrome Remote Desktop توما:

 

پس از وارد کردن پین، چند ثانیه زمان می‌برد که امکان اتصال راه دور فراهم شود. در پایان، نام کامپیوتر شما در فهرست کامپیوترهای من (My computer) دیده می‌شود که نشان دهنده‌ی فعال شدن امکان دسترسی از راه دور اســت.

Chrome Remote Desktop4 1498990856 دسترسی به کامپیوتر از راه دور با اســتفاده از برنامه‌ی Chrome Remote Desktop توما:

 

به این صورت می‌توانید از طریق گوشی همراه با کامپیوتر خود یا هر کامپیوتر دیگری اتصال برقرار کنید. فقط به خاطر داشته باشید که Chrome Remote Desktop را قبل از نیاز، باید راه‌اندازی کنید؛ چرا که امکان راه‌اندازی آن از راه دور وجود ندارد. در ضمن برای غیر فعال کردن دسترسی از راه دور میتوانید گزینه ی Disable remote connection را انتخاب کنید.

 

چگونه با برنامه‌ی Chrome Remote Desktop به کامپیوتر خود متصل شویم؟

 

هنگامی که این برنامه کاربردی را راه اندازی کردید، نیاز به نصب اپلیکیشن Chrome Remote Desktop در گوشی همراه با سیستم عامل iOS یاخود دارید. اپلیکیشن اندرویدی آن را از این قسمت می توانید دانلود کنید. به محض این‌ که اپلیکیشن را راه‌اندازی کردید، نام کامپیوترهای شما را نشان خواهد داد. کامپیوتری که قرار اســت به آن دسترسی داشته باشید را انتخاب کنید.

Chrome Remote Desktop5 1498990930 دسترسی به کامپیوتر از راه دور با اســتفاده از برنامه‌ی Chrome Remote Desktop توما:

 

در این مرحله لازم اســت که پین کد را وارد کنید. البته این قابلیت وجود دارد که برای اتصال به دستگاه نیازی به وارد کردن پین کد نباشد، اما پیشنهاد می‌کنیم این کار را نکنید؛ چرا که با این کار امکان دستیابی راحت دیگران به اطلاعات گوشی و کامپیوترتان را فراهم کرده‌اید و امنیت سیستم خود را به خطر انداخته‌اید.

Chrome Remote Desktop6 1498991106 دسترسی به کامپیوتر از راه دور با اســتفاده از برنامه‌ی Chrome Remote Desktop توما:

 

پس از وارد کردن پین کد روی دکمه‌ی Connect کلیک کنید. بلافاصله اتصال شما با کامپیوترتان برقرار خواهد شد. در این حالت می‌توانید هر کاری که نیاز دارید روی کامپیوترتان انجام دهید و از طریق گوشی همراه، به فایل‌های کامپیوترتان دسترسی داشته باشید.

پس از این که کار شما به پایان رسید، برای اینکه ارتباط با کامپیوتر قطع شود، روی دکمه ی Stop Sharing در پایین صفحه، کلیک کنید. اتصال متوقف خواهد شد.

 دسترسی به کامپیوتر از راه دور با اســتفاده از برنامه‌ی Chrome Remote Desktop توما:remote desktop” src=”http://faceit.ir/images/NEWS/Chrome-Remote-Desktop7_1498991249.jpg” />

 

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته دسترسی به کامپیوتر از راه دور با اســتفاده از برنامه‌ی Chrome Remote Desktop توما: اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما