ساعت های هوشمند آنقدر که باید مورد اســتقبال قرار نگرفـــــتند. اما این وسیله های کوچک می توانند زندگی ما را تغییر دهند.

ساعت هوشمند دقیقاٌ دستگاهی اســت که در زندگی خود به آن نیاز دارید. 

ویکی پدیا ساعت هوشمند را به این صورت تعریف می کند: «مچ بندی کامپیوتری با قابلیت هایی فراتر از نشان دادن زمان». در حالی که این تعریف از ســال های ۱۹۷۰ وجود داشته اســت اما فقط چند ســال اســت که واقعاٌ معنی آن تغییر کرده اســت. در ابتدا پروژه ی ساعت هوشمند با شرکت پبل (Pebble) در ســال ۲۰۱۲ شروع شد و گوگل ودو ســال بعد به این پروژه پیوستند. 
اما در ســال ۲۰۱۷ تب ساعت های هوشمند خوابید. پبل به خاطر دردسرات مالی به فیت بیت فروخته شد و پروژه ی ساعت هایور ( Android Wear) گوگل به خاطر کناره گیری بعضی از سازندگان این پلت فرم به شدت ضربه خورد.هیچ چیزی درمورد میزان فطریقه ساعت های خود نمی گوید، شاید به این دلیل که ساعت های این شرکت مانند دیگر محصولاتشان فطریقه نمی رود. 
اما آیا ارزشش را دارد که یک ساعت هوشمند بخریم؟ به چهار دلیل ما به شما می گوییم که این ساعت ها دقیقاٌ چیزی اســت که در زندگی روزمره ی خود به آن نیاز دارید. 

۱- نوتیفیکیشن ها به کارتان می آیند ( به خصوص خارج از خانه) 

گاهی اوقات فراموش می کنیم که ساعت هوشمند خود را شارژ کنیم و تا زمانی که در خانه هستیم متوجه نیاز به آن نمی شویم اما وقتی بیرون از خانه هستیم می فهمیم که چقدر دلمان برای آن تنگ شده اســت. 
کاربران گوشی های هوشمند در روز حداقل ده ها نوتیفیکیشن دریافت می کنند. اما همه ی این نوتیفیکیشن ها نیاز ندارند که برای آن ها کار خاصی انجام دهیم. ما این اطلاعات را در ذهن خود نگاه می داریم، نوتیفیکیشن ها را می بندیم و به زندگی خود ادامه می دهیم. ساعت هوشمند باعث می شود که دیگر نیاز نداشته باشید با هر زنگ گوشی خود را از جیب یا کیفتان خارج کنید. تصور کنید که با اســتفاده از اپلیکیشن اسنپ یک تاکسی گرفـــــته اید. شما پیام هایی دریافت می کنید که به شما می گوید که شماره راننده چند اســت یا این که تاکسی شما چه زمانی می رسد. تصور کنید که همه ی این اطلاعات را روی مچ خود داشته باشید. 

smartwatch notifications android wear whatsapp 1498925606 به چهار دلیل شما هم نیاز به یک ساعت هوشمند دارید توما:

شما همچنین می توانید خیلی سریع با اســتفاده از دکمه های حرکت سریع به نوتیفیکیش ها واکنش نشان دهید. یکدریافت کرده اید که برایتان حیاتی نیست؟ دست خود را به سمت راســت حرکت دهید و روی گزینه Archive ضربه بزنید. می خواهید پاسخ بههای خود را ببینید؟ دست خود را تکان دهید و روی گزینه Like ضربه بزنید. همه این کارها را می توانید با حرکت مچتان انجام دهید. 
اندروید ور ( Android Wear) با اســتفاده از چند حرکت ساده به شما این امکان را می دهد که نوتیفیکیشن های خود را تنها با تکان دادن مچ دست خود ببینید. البته شاید این حرکت وقتی که در خیابان هستید کمی عجیب به نظر برسد اما وقتی که دستتان بند اســت و هنوز می خواهید همه چیز را چک کنید این قابلیت به کارتان می آید. 

۲- مسیر یابی ساده تر می شود

این هم یک دلیل دیگر که می تواند باعث شود شما به ساعت های هوشمند علاقه مند شوید. ماشین های بسیار زیادی وارد بازار شده اند که کارپلیواوتو را پشتیبانی می کنند و به شما این امکان را می دهند که نقشهو یا گوگل را روی داشبرد خود داشته باشید. اما اگر یک ماشین جدید ندارید احتمالاٌ خریدن و نصب یک صفحه نمایش روی ماشین شاید برایتان زیادی گران تمام شود. 
اینجاســت که ساعت هوشمند به کارتان می آید. برای مثال در طول سفر می توانید مقصد را روی گوگل مپ تنظیم کنید و صفحه گوشی خود را خاموش کنید. روی ساعت هوشمندیک نوتیفیکیشن تا وقتی که به مقصد برسید یکی یکی پیچ بعدی را به شما نشان می دهد. این طریقه بسیار عالی اســت چرا که گاهی اوقات وقتی که در یک مسیر خیلی طولانی و مستقیم هستید پیام صوتی از طرف اپلیکیشن مسیر یاب دریافت نمی کنید و ممکن اســت فراموش کنید که کجا باید بپیچید. یک تکان به مچ دستتان می تواند همه ی دردسرات را حل کند. 

android wear google maps navigation 1498925665 به چهار دلیل شما هم نیاز به یک ساعت هوشمند دارید توما:

حال به طریقه های حمل و نقلی مثل موتورسیکلت یا دوچرخه فکر کنید که اســتفاده از گوشی هوشمند در آن ها ممکن نیست. در این موارد نیز اســتفاده از ساعت هوشمند می تواند طریقهی بسیار عالی باشد. 

۳- انجام کارهای روزانه

انجام کارهای روزانه و خسته کننده ای مانند تنظیم یادآورها با گوشی هوشمند می تواند کاری جذاب باشد. فقط کافی اســت که مچ خود را بلند کرده و کلمه کلیدی مورد نظر را بگویید ( برای مثال Ok Google). سپس یادآور مورد نظر خود را به دستیار دیجیتالی اعلام کنید. درضمن در زمان هایی که یک پیام دریافت کرده اید و می خواهید پاسخی یک کلمه ای به آن بدهید ( مانند باشه، بله و خیر) رابط کاربری گوشی هوشمند امکان این کار را با قابلیت پاسخ های یک کلیکی برای شما فراهم می کند. 

apple watch smart replies imessage 1498925729 به چهار دلیل شما هم نیاز به یک ساعت هوشمند دارید توما:

در اصل این ساعت ها کامپیوترهای کوچک و هوشمند هستند. اگر در حال پاسخ دادن به یک آی مسیج رویهستید، این دستگاه به شما پاسخ های متنی را به جای پاسخ های ساده و کلیشه ای پیشنهاد می دهد.ور ۲٫۰ نیز این کار را انجام می دهد اما برای هر اپلیکیشن پیام رسان!

۴- به شما کمک می کند از روی کاناپه بلند شوید

همه می دانند که پیش از هرچیزی ساعت هوشمند برای تمرکز روی تناسب اندام ساخته شد. هرچیزی درموردسری ۲ ، از جی پی اس گرفـــــته تا مقاومت در برابر آب به تناسب اندام مرتبط اســت. بسیاری از ساعت های هوشمند دارای سخت افزار پیش نیاز مانند سنسورهای حرکتی و نظارت بر ضربان قلب برای تمرکز روی تناسب اندام ساخته شده اند و به خاطر رابط کاربری خیلی قوی می توانند خیلی بهتر از باندهای فیت بیت با یک صفحه نمایش یک خطی این کار را انجام دهند. 

apple watch fitness features 1498925957 به چهار دلیل شما هم نیاز به یک ساعت هوشمند دارید توما:

اپلیکیشن تناسب اندامدارای حلقه های فعالیتی هستند که به راحتی قابل ردیابی می باشند و می توانند یک کاربر تنبل را تشویق کنند که بیشتر فعالیت داشته باشد. گوگل فیت، که درون دستگاه هایور قرار دارد نیز به شما این امکان را می دهد تا یک هدف فعالیت روزانه تشکیل دهید و شما را ترغیب می کند تا به اهداف تعیین شده ی خود برسید. 
درضمن اگر هدست بلوتوثی داشته باشید می توانید با اســتفاده از ساعت خود، بدون نیاز به گوشی موزیک گوش دهید. این طریقه برای زمان هایی خوب اســت که قصد دویدن دارید اما نمی خواهید گوشی بزرگ شما در جیب شلوارتان اینطرف و آنطرف شود. بیشتر دستگاه هایور دارای حافظه داخلی چهار گیگابایتی هستند اماهشت گیگابایت ظرفیت دارد. این میزان برای موزیک هایی که برای ورزش لازم دارید کافی اســت. البته باید بدانید که اگر می خواهید با ساعت هوشمند موزیک گوش دهید برایور باید در گوگل پلی موزیک و برایدرموزیک عضو شوید. 

پس چرا ساعت های هوشمند طرفدار ندارند؟

دلیل اصلی این موضوع قیمت بسیار بالای این ساعت هاســت. قیمت حدودی ساعت های هوشمند هشتصد و پنجاه تومان اســت. این قیمت حدودیسری ۱ یا ال جیاســتایل اســت. بسیاری از مردم به ساعت هوشمند به عنوان لوازم جانبی گوشی خود نگاه می کنند. اما اگر موارد بالا را درنظر بگیرید می بینید که واقعاٌ این ساعت ها می توانند زندگی شما را تغییر دهند. 
یک دردسر دیگر این ساعت ها این اســت که بسیاری از آن ها بزرگ و زشت هستند و باید هرروز آن ها را شارژ کنید.
 ما امیدواریم که بیشتر از آن که این ساعت ها را یک شیء لاکچری ببینید از آن ها به درستی اســتفاده کنید. 
نظر شما چیست؟ آیا یک ساعت هوشمند دارید؟ از آن چطور اســتفاده می کنید؟ نظر خود را با ما درمیان بگذارید. 

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته به چهار دلیل شما هم نیاز به یک ساعت هوشمند دارید توما: اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما