ورزش سه: اولین نقره جهانی بانوان تکواندو هم ساعاتی پیش به دست آمد تا ششمین اتفاق حیاتی دختران این رشته به دست او رغم بخورد.

 ساعاتی پیش کیمیا علیزاده به عنوان آخرین تکواندو کار ایـــران در مسابقات قهرمانی جهان به روی شیاپ چانگ رفـــــت و در دیدار فینال وزن ۶۲- کیلوگرم با نتیجه ۱۹ بر ۹ مقابل “روس گباگبی” از ساحل عاج شکست خورد تا دست او هم مثل تمام اعضای کاروان به طلا نرسد اما با این شرایط کیمیا اتفاقی حیاتی دیگر را برای تکواندو بانوان رقم زد.

او پیش از این اولین طلای نوجوانان جهان در تکواندوی زنان، اولین طلای المپیک نوجوانان در ورزش زنان،  اولین مدال جهانی بزرگســالان برای تکواندوی زنان،  اولین طلای گرندپری برای تکواندوی زنان،  اولین مدال المپیک برای ورزش زنان و اولین نقره جهانی برای تکواندوی زنان را برای ایـــران به دست آورد تا تمام رکورد ها به دست او جا به جا شود.

این یکی از نا امید کننده ترین کاروان های ایـــران بود که از ســال ۲۰۰۱ به این طرف نتایجی این چنینی با این رده به دست نیامده بود و در همین وضعیت کیمیا توانست یکی از دو فینالیست ایـــران در فوجو باشد. تیم ایـــران با کسب ۳ مدال نقره، یک برنز و ۴۶ امتیاز بر روی سکوی سوم ایستاد و این در شرایطی اســت که ایـــران از ســال ۲۰۰۱ تاکنون در تمام دوره‌های رقابت‌های جهانی یا بر سکوی اولی ایستاد یا نایب قهرمان شده بود. ایـــران در این مسابقات مدال طلا نگرفـــــت. آخرین دوره‌ای که ایـــران در رقابت‌های جهانی موفق به کسب نشان طلا نشده بود ســال ۲۰۰۷ بود که با این وجود در آن دوره هم تیم اعزامی به رتبه نایب قهرمانی رسید.

کیمیا در این راه در مرحله نیمه نهایی و برای راهیابی به فینال این رقابت‌ها به مصاف «تاتیانا کوزمینا» از روسیه رفـــــت و توانست با نتیجه ۹ بر ۶ پیروز و به این ترتیب راهی فینال شود. او پیش از گذشتن از سد تکواندوکار روس مقابل «فرناندا آگویره» از شیلی، «آشلی کرایولد» کانادایی و  ئی چینگ لین از چین تایپه به پیروزی رسیده بود. به این ترتیب ششمین اتفاق حیاتی تاریخ بانوان تکواندو ایـــران هم توسط کیمیا علیزاده رقم خورد تا با وجود نتیجه بد کاروان، کیمیا یک بار دیگر بدرخشد.

 

1297710 879 بازنویسی تاریخ به دست کیمیا
1297709 422 بازنویسی تاریخ به دست کیمیا
1297708 177 بازنویسی تاریخ به دست کیمیا
1297707 291 بازنویسی تاریخ به دست کیمیا
1297706 441 بازنویسی تاریخ به دست کیمیا

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته بازنویسی تاریخ به دست کیمیا اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما