ای‌ام‌دی و انویدیا به دلیل محبوبیت بالای پردازنده‌های گرافیکی برای اســتخراج بیت کوین، نسبتد ارائه نسخه‌ی مخصوص کارت‌های گرافیک خود برای این کار هستند.

بر‌اساس شایعات،‌ ای‌ام‌دی و انویدیا برنامه‌ای جدی برای معرفی کارت‌های گرافیک جدید مخصوص اســتخراج بیت کوین‌ دارند.‌ بیت‌کوین یک ارز دیجیتالی اســت که ابتدا با ارزشی ناچیز در تبادلات مالی وارد‌ شد، اما با گذشت زمان ارزش آن روند صعودی به‌خود گرفـــــت. به‌فرآیند اســتخراج ارزهای رمزنگاری شده‌ی دیجیتالی مانند بیت‌کوین Cryptocurrency Mining گفته می‌شود و اســتخراج‌کنندگان بیت کوین به ماینر (Miner) شهرت دارند. درصورت صحت شایعات، به‌زودی شاهد ورود کارت‌های گرافیک ماینینگ با برندهای جی‌فورس و رادئون ‌به بازار خواهیم بود.

بر‌اساس گزارش‌ها، به‌دلیل هجوم ماینرها برای خرید کارت‌های رادئون، ای‌ام‌دی از کمبود موجودی کارت گرافیک رنج می‌برد.‌ موجودی بسیاری از مدل‌های کارت‌های‌گرافیک رادئون ای‌ام‌دی به‌دلیل تقاضای بالا برای اســتخراج بیت کوین در بسیاری از کشورها تمام‌شده اســت و سایر کارت‌های‌گرافیک این شرکت نیز افزایش قیمت شدیدی را تجربه می‌کنند. ازنظر ماینر‌ها کارت‌های ای‌ام‌دی به‌دلیل «نسبت کارایی به قیمت» بهتر و مصرف انرژی کمتر درمقایسه با کارت‌های انویدیا، بهترین سخت‌افزار برای اســتخراج بیت کوین به‌شمار می‌روند.‌

بر اساس اطلاعات ارائه‌شده توسط VideoCardz، ای‌ام‌دی و انویدیا به دلیل محبوبیت بالای اســتخراج بیت‌کوین توسط پردازنده‌های گرافیکی و خرید بیش از اندازه‌ی کارت‌های‌مقرون به‌صرفه، هر دو با کمبود موجودی روبه‌رو شده‌اند. به‌منظور پیدا کردن راهکاری برای پاسخ به تقاضا و پیشگیری از این کمبود برای مشتریان عادی، هردو کمپانی به‌دنبال عرضه‌ی نسخه‌های ویژه‌ای از کارت‌های‌گرافیک محبوب ماینرها تحت عنوان «کارت‌های مخصوص اســتخراج بیت‌کوین» هستند.

c19e9f0f e977 460b b0b8 ceff3415f10d انویدیا و AMD کارت‌ گرافیک مخصوص اســتخراج بیت کوین معرفی می‎کنند

مقاله‌های مرتبط:

گفته می‌شود انویدیا به‌زودی یک نسخه‌ی سفارشی از کارت GTX 1060 را با پردازنده‌ی گرافیکی GP106-100 مخصوص ماینینگ معرفی خواهد کرد. ای‌ام‌دی نیز قصد دارد نسخه‌ای از کارت‌های گرافیک برمبنای معماری پلاریس را برای اســتخراج بیت‌کوین عرضه کند؛ هرچند هنوز از جزئیات کارت ای‌ام‌دی و پردازنده‌ی گرافیکی آن اطلاعی در دست نیست.

احتمال می‌رود به‌دلیل وجود نداشتن پورت‌های خروجی برای نمایشگر، امکان اســتفاده از این کارت‌ها برای مصارف عادی مانند گیمینگ وجود نداشته باشد. این کارت‌ها توسط شرکای سخت افزاری ای‌ام‌دی و انویدیا تولید خواهند شد و به‌دلیل اســتفاده‌ی سنگین ماینرها و احتمال بالای خرابی پیش از موعد، برخلاف نسخه‌های معمولی، ضمانت ۹۰ روزه خواهند داشت. ارزان‌تر بودن این کارت‌ها نسبت به مدل‌های گیمینگ می‌تواند خبر خوبی برای ماینرها باشد.

ازآنجایی که تمامی اطلاعات و تخمین‌ها بر‌اساس شایعات هستند، هنوز اخبار دقیقی در‌مورد قیمت و زمان عرضه این کارت‌های‌گرافیک موجود نیست.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته انویدیا و AMD کارت‌ گرافیک مخصوص اســتخراج بیت کوین معرفی می‎کنند اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما