دستیار هوشمند شرکت گوگل به نام Google Assistant که تا پیش از این تنها روی گوشی‌های هوشمند سری پیکسل در دسترس بود، حالا مسیر عرضه را برای طیف وسیع‌تری از گوشی‌های هوشمند قدیمی و جدید پشت‌ سر می‌گذارد. این به معنای آن اســت که به‌زودی تعداد بیشتری از کاربران قادر به اســتفاده از جدیدترین راهکار هوش مصنوعی ارائه‌شده توسط شرکت گوگل خواهند بود.

اگرچه Google Assistant و Siri عملکرد فوق‌العاده‌ای در به نمایش گذاشتن ایمیل‌ها یا حتی فراخوانی عــکــس هـای که در هفته گذشته توسط دوربین گوشی شما در شهری خاص به ثبت رسیده‌ اســت، دارند؛ اما دستیار هوشمند شرکت گوگل در برخی زمینه‌ها، برتری محسوسی نسبت به همتای کوپرتینویی خود دارد. 

 فراخوان سریع و مناسب داده‌ها از وب

شاید برخی پاسخ‌های دریافتی از گوگل اسیستنت با شک و شبهه همراه باشند؛ اما دستیار هوشمند شرکت اپل در جمع‌آوری داده‌های مرتبط با درخواســت کاربر از فضای وب، مهارت بیشتری دارد. گوگل اسیستنت در پاسخ به پرسش‌هایی نظیر «Who won the Best Director Oscar؟» یا «Who Wrote The Body In The Library» به ترتیب نام Damien Chazelle و Agatha Christie را پیش روی ما قرار داد.

 اسیستنت در مقابل سیری 2 5 دستیار هوشمند گوگل اسیستنت چه برتری های نسبت به سیری اپل دارددر مقابل، سیری لیستی از فیلم‌ها (که البته نام لالالند در میان آن‌ها نبود) را برای پاسخ به پرسش اول در خصوص بهترین کارگردانی اسکار پیش روی ما قرارداد. نکته قابل توجه اینکه در پاسخ به پرسش دوم هم مجموعه‌ای از نتایج جستجو، بر پایه اســتفاده از بینگ پیش روی ما قرار گرفـــــت که البته این بار نام آگاتا کریستی به‌عنوان نویسنده کتاب جسدی در کتابخانه هم به چشم‌ می‌خورد. سیری در پاسخ دادن به پرسش‌های به این سبک و سیاق، سؤال‌های زیادی هم مطرح می‌کند. این در حالی اســت که گوگل اسیستنت کاملا سریع و سرراســت، شما را به مقصد می‌رساند. 

>>نگاهی جامع به دستیار صوتی بیکسبی (BIXBY) سامسونگ

یافتن مکان‌های نزدیک به شما 

سیری و گوگل اسیستنت هر دو عملکرد خوبی در پیدا کردن رستوران‌ها، جاذبه‌های گردشگری و کسب‌وکارهای اطراف موقعیت مکانی شما دارند؛ اما محصول تولیدی گوگل، اطلاعات مورد نیاز کاربر را در قالب اســتفاده از رابط کاربری مناسب‌تری پیش روی او قرار می‌دهد. نتایج ارائه‌شده در گوگل اسیستنت در قالب نمایش چرخ و فلکی ساده پیش روی کاربر قرار می‌گیرند و امکان دسترسی سریع به نتایج از طریق گوگل مپس هم وجود دارد. در مقابل، پیمایش در میان نتایج ارائه‌شده توسط سیری کمی سخت‌تر اســت.

 اسیستنت در مقابل سیری 2 4 دستیار هوشمند گوگل اسیستنت چه برتری های نسبت به سیری اپل دارد

حافظه بهتر در به‌ خاطر سپردن رفـــــتار و گفتار کاربر

گوگل با ارائه گوگل اسیستنت تضمین کرده اســت که پاسخ‌های مفهومی و هوشمندانه پیش روی کاربر قرار دهد. این دستیار هوشمند در صورت مطرح کردن سؤال‌های پشت سرهم و مرتبط، نتایج قابل قبولی در اختیار شما قرار خواهد داد و سیری هم در تعامل با پرسش‌های پشت سر هم، تا حدودی عملکرد مشابه دارد. به‌عنوان مثال در صورتی که از سیری در خصوص وضعیت هوا در سیدنی سؤال کنید و پرسش بعدی شما یک جمله ناقص شبیه به «و نیویورک؟» باشد، سیری وضعیت آب و هوای نیویورک را هم به شما اعلام خواهد کرد.

 اسیستنت در مقابل سیری 2 3 دستیار هوشمند گوگل اسیستنت چه برتری های نسبت به سیری اپل داردبا تمام این تفاسیر، گوگل اسیستنت عملکرد بهتری در به خاطر سپردن الگوهای رفـــــتاری و گفتاری شما دارد. به‌عنوان مثال کافی اســت نام تیم فوتبال مورد علاقه خود را به گوگل اسیستنت بگویید تا این نام را به خاطر بسپارد. سیری با دریافت نام تیم فوتبال مورد علاقه شما، لیستی از نتایج تیم و بازی‌های پیش رو را نمایش می‌دهد؛ اما در تعامل بعدی با گوگل اسیستنت، کافی اســت سؤال کنید «چه خبر از تیم مورد علاقه من؟» تا تمامی اطلاعات مرتبط با آن در مقابل شما قرار گیرد.

 صحبت کردن به زبان‌های مختلف 

هیچ شکی نیست که گوگل اسیستنت محصولی اســت که با زیاده‌گویی، در مقابل مختصرگویی سیری اپل قرار می‌گیرد؛ اما این وراجی گوگل اسیستنت در مواردی نظیر ترجمه اصطلاحات و ضرب‌المثل‌ها، کاربردی خواهد بود. به‌عنوان مثال کافی اســت ترجمه «حال شما چطور اســت؟» یا «ساعت چند اســت؟» را به اسپانیایی از گوگل اسیستنت بخواهید تا پاسخ شما را با لهجه‌ای معتبر اعلام کند.

 اسیستنت در مقابل سیری 2 2 دستیار هوشمند گوگل اسیستنت چه برتری های نسبت به سیری اپل دارددر طرف مقابل، سیری گزینه ساده‌تر یعنی اســتفاده از Wolfram Alpha را برای ترجمه کلمات در دستور کار قرار می‌دهد و از همین رو برای ترجمه اصطلاحات، آن‌چنان کاربردی نیست و شما را از شنیدن تلفظ صحیح عبارات مختلف نیز بی‌نصیب خواهد گذاشت. با این تفاسیر، در صورتی که شما هزاران کیلومتر از منزل فاصله دارید، گوگل اسیستنت در یافتن سرویس بهداشتی، گزینه کاربردی‌تری در مقایسه با سیری خواهد بود. 

>>چطور صدای دستیار صوتی آیفون ( سیری ) را در IOS 7 تغییر دهیم ؟

قابلیت‌هایی فراتر از دستیار مجازی 

گوگل اسیستنت عملکردی فراتر از یک دستیار مجازی در اختیار شما قرار می‌دهد. این راهکار نرم‌افزاری امکان خواندن شعر، بیان لطیفه یا حتی همراهی با شما در بازی‌های ویدئویی خواهد داشت. این در حالی اســت که سیری فعلا از این قابلیت‌ها بی‌بهره مانده و در موارد مشابه سعی می‌کند شما را به اپ اســتور راهنمایی کند تا ادامه مراحل را شخصا عهده‌دار شوید.

 اسیستنت در مقابل سیری 2 1 دستیار هوشمند گوگل اسیستنت چه برتری های نسبت به سیری اپل داردشاید این توانایی گوگل اسیستنت را باید به ادغام رابط کاربری مناسب در این نرم‌افزار دستیار مجازی و البته بهره‌گیری بهینه از امکان مدیریت داده‌ها در فضای وب مربوط دانست. در واقع گوگل اسیستنت راهکارهایی فراتر از آنچه توسط یک افزونه ساده نرم‌افزاری ارائه می‌شود، پیش روی شما قرار می‌دهد.

منبع : Gizmood

1498504656 360 dfdsfdsf دستیار هوشمند گوگل اسیستنت چه برتری های نسبت به سیری اپل دارد

< src="http://.sahandar.com/faradars/show.php?ref=itradar.ir&w=600&h=500&id=1&template=related&title=%D9%85%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%A8+%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%DB%8C+%D8%A7%D8%B2+%D8%B3%D8%B1%D8%AA%D8%A7%D8%B3%D8%B1+%D9%88%D8%A8" scrolling="no" style="background: #FFF url(//.sahandar.com/faradars/images/loading.gif) no-repeat center; width: 600px; height: 500px; max-width: 100%;" frameborder="0">

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته دستیار هوشمند گوگل اسیستنت چه برتری های نسبت به سیری اپل دارد اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما