شرکت مایکروسافت سری جدید ویندوز ۱۰ را با نام اس معرفی کرده اســت. اما این ویندوز جدید چه تفاوتی با دیگر گونه‌های ویندوز ۱۰دارد؟ ویندوز ۱۰ اس بصورت مستقل فروخته نمی‌شود و تنها بصورت پیش‌فرض بر روی برخی محصولات جدید نصب خواهد شد. این محصولات که توسط شرکت مایکروسافت یا برخی از تولید کنندگان رایانه‌های قابل حمل عرضه می‌شود بیشتر برای کار‌های آموزشی توسعه یافته‌اند.

اولین محصولیکه به همراه سیستم‌عامل جدید مایکروسافت عرضه خواهد شد، لپ‌تاپ سرفیس نام دارد.شرکت‌هایدیگری مثل دل، فوجیتسو، اچ‌پی، سامسونگ، توشیبا، ایسر و ایسوس نیز در آینده نزدیک محصولاتی را بر اساس این ویندوز جدید راهی بازار خواهند کرد. سیستم عامل جدید ویندوز و سخت افزار‌های جدید شرکت‌های مختلف در برابر محصولات گوگل طراحی شده اند.

با اینکه لپ تاپ جدید مایکروسافت با قیمت بالای ۹۰۰ دلاری‌اش گران محسوب می‌شود اما محصولات شرکت‌های دیگر که با ویندوز ۱۰ اس تولید خواهند شد قیمت بسیار پایینی دارند و قیمت آنها از ۱۸۹ دلار شروع خواهد شد.

البته کامپیوترهایی که مجهز به پردازنده ۴ هسته‌ای اینتل سلرون و بالاتر باشند واز ۴ گیگابایت حافظه رم بهره ببرند، قیمتشاناز ۲۲۹ دلار آغاز می‌شود. محصولات جدید مایکروسافت با تمرکز بر نیازهای بازار آموزش و در جواب به محصولات جدید کروم روانه بازار می‌شوند. این محصولات برای رقابت با سیستم‌عامل کروم گوگل طراحی و آماده شده‌اند.

ویندوز ۱۰ اس به‌عنوان جدیدترین نسخه سیستم‌عامل ویندوز با تمرکز بر نیازهای حوزه‌ی آموزش، مدارس و مؤسسات آموزشی طراحی شده اســت. تفاوت اصلی میان ویندوز ۱۰ و ویندوز ۱۰ اس به نحوه‌ی مدیریت نرم‌افزار در این دو نسخه از سیستم‌عامل ویندوز مربوط اســت. در ویندوز ۱۰ اس، کاربر به اســتفاده از نرم‌افزارها و بازی‌های عرضه‌شده در ویندوز اســتور محدود خواهد بود. البته گزینه‌ی ارتقاء ویندوز ۱۰ اس به ویندوز ۱۰ نسخه پرو نیز پیش روی کاربران خواهد بود. این بروزرسانی تا پایان ســال ۲۰۱۷، هزینه‌ای برای کاربرانندارد.

ویندوز ۱۰ اس، ابزار ویژه‌ی مایکروسافت برای رقابت با سیستم‌عامل کروم به‌حساب می‌آید؛ سیستم‌عاملی که در حوزه‌ آموزش محبوبیت بالایی به دست آورده اســت. اما آیا این سیستم عامل که محدود به نرم افزار‌های خاص اســت بارایانه‌های ارزان قیمت می‌تواند در بین دانش آموزان جا باز کند ؟ شاید مایکروسافت جواب این سوال را در اســتقبال از کروم‌بوک‌ و سیستم‌عامل کروم شرکت گوگلیافته اســت.

شرکت مایکروسافت امیدوار اســتقیمت پایین ۱۸۹ دلاری لپ‌تاپ‌های مجهز به این نسخه از ویندوز باعث شود مؤسسات و دانشگاه‌ها ، مسائلآموزشی خود را به این دسته از محصولات محول کنند. با این‌که ویندوز ۱۰ اس برای رقابت با کروم‌بوک‌ وارد بازار شده اســت اما در صورت نیاز، کاربر می‌تواند سیستم عامل خود را به ویندوز ۱۰ پرو ارتقاء دهد و از تمامی قابلیت‌های این سیستم عامل بهره ببرد.

لپ‌تاپ‌های مجهز به ویندوز ۱۰ اس تنها قادر خواهند بود اپلیکیشن‌های اســتور ویندوز را دانلود کنند و از آنها بهره ببرند. این موضوع شاید مورد قبول از کاربران نباشد و آنها به نصب و اســتفاده از نرم‌افزار‌های دانلود شده از سایر منابع نیاز داشته باشند. به همین دلیل مایکروسافت امکان ارتقاء این سیستم عامل را به نسخه‌ی پرو ویندوز ۱۰ مهیا کرده اســت.

در ویندوز ۱۰ اس مایکروسافت اج به عنوان مرورگر پیش‌فرض قرار گرفـــــته اســت و مایکروسافت برای تغییر مرورگر پیش‌فرض در این سیستم‌عامل، کاربران را محدود می‌کند. مایکروسافت حتی در مرورگر اج نیز محدودیت‌هایی اعمال کرده اســت. موتور جستجوی پیش‌فرض در مرورگرهای اج و اینترنت اکسپلورر در سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ اس قابل تغییر نیست.

مایکروسافت از بینگ به‌عنوان موتور جستجوی پیش‌فرض مرورگر اج اســتفاده کرده اســت و امکان تغییر موتور جستجوی پیش‌فرض در این مرورگر توسط کاربران وجود ندارد. به همین دلیل نمی توان در این سیستم عامل مرور گر پیش فرض را گوگل قرار داد.

با توجه به محدودیت‌های ایجاد شده در ویندوز ۱۰ اسبرخی کارشناسان این محدودیت‌هارا یک عامل خطر برای توسعه ویندوز ۱۰ اس می دانند.

منبع : Mashable

1498419151 49 dfdsfdsf مایکروسافت ویندوز ۱۰ اس را معرفی کرد

< src="http://.sahandar.com/faradars/show.php?ref=itradar.ir&w=600&h=500&id=1&template=related&title=%D9%85%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%A8+%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%DB%8C+%D8%A7%D8%B2+%D8%B3%D8%B1%D8%AA%D8%A7%D8%B3%D8%B1+%D9%88%D8%A8" scrolling="no" style="background: #FFF url(//.sahandar.com/faradars/images/loading.gif) no-repeat center; width: 600px; height: 500px; max-width: 100%;" frameborder="0">

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته مایکروسافت ویندوز ۱۰ اس را معرفی کرد اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما