توییتنا اپلیکیشنی کاربردی و جالب اســت که با آن می‌توانید بدون نیاز به اپلیکیشن‌های تغییر‌ آی‌پی، یا حتی عضویت در توییتر، توییت‌های شخصیت‌ها و رسانه‌های حیاتی و مجاز داخلی را دنبال کنید.

تلگرام و اینستاگرام در حال حاضر محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در داخل ایـــران هستند که امکان دسترسی آزاد به آن‌ها، نقش حیاتیی در بسط داده شدنشان در دل جامعه داشته اســت. این محبوبیت به مرور زمان فیسبوک فیلترشده را از گود خارج کرد؛ به‌طوری که اگرچه هنوز کاربران ایـــرانی بسیاری در این شبکه هستند، اما دیگر نمی‌توان آن را جزو شبکه‌های محبوب در داخل ایـــران دانست. توییتر اما داســتان متفاوتی دارد؛ یک شبکه‌ی اجتماعی عجیب که به‌طور رسمی فیلتر اســت، اما تمام شخصیت‌های حیاتی سیاسی و غیرسیاسی کشور در آن حضور دارند و مشغول فعالیت هستند. برخلاف فیسبوک، توییتر نه‌تنها از گود خارج نشد، بلکه رفـــــته‌رفـــــته به محبوبیت آن نیز اضافه شد؛ به‌طوری که در حال حاضر به‌جرئت می‌توان آن را حیاتی‌ترین ابزار رسانه‌ای و اطلاع‌رسانی در ایـــران دانست.

توییتنا اپلیکیشنی بسیار کاربردی و جالب اســت که به کمک آن می‌توانید بدون نیاز به اپلیکیشن‌های تغییر‌ آی‌پی یا حتی عضویت در توییتر، توییت‌های شخصیت‌ها و رسانه‌های حیاتی و مجاز داخلی را به‌صورت لحظه‌ای و به‌محض انتشار دنبال کنید. حیاتی‌ترین شخصیت‌های کشور از جمله مسئولان کشور و هنرمندان و همچنین پرمخاطب‌ترین رسانه‌های خبری در توییتنا حضور دارند و شما می‌توانید تمام توییت‌های آن‌ها را به‌صورت آنی مشاهده و دنبال کنید. موضوعات سیاسی، فرهنگی، ورزشی، اجتماعی، خبری و‌… از مواردی هستند که در توییتنا به آن‌ها دسترسی خواهید داشت تا بتوانید با دنبال کردن تمام زمینه‌ها، بهترین شبیه‌ساز را برای اســتفاده آسان از توییتر در اختیار داشته باشید. این برنامه شاید برای کاربران فعال توییتر کاربردی نباشد؛ اما برای آن دسته افرادی که فعالیتی در توییتر ندارند و قصدشان از حضور در توییتر فقط دنبال کردن توییت‌های مختلف اســت، می‌تواند بسیار مفید و کاربردی باشد.

نمایش جدیدترین و حیاتی‌ترین توییت‌ها

11038119 9e3b 4929 90fc 2919cbcc44a1 برنامه توییتنا: دسترسی آزاد به توییتر افراد و رسانه های مجاز داخلی  زوم اپ

در توییتنا به‌محض باز کردن برنامه، با صفحه‌ی اصلی اپلیکیشن مواجه خواهید شد که دارای ۲ تب جداگانه با عناوین «برجسته‌ترین‌ها» و «تازه‌ترین‌ها» اســت. همان‌طور که از عناوین مشخص اســت، در تب اول به حیاتی‌ترین توییت‌ها (بر اساس بازخوردها) دسترسی خواهید داشت تا اگر زمان کافی برای مطالعه‌ی تمام توییت‌ها ندارید، بتوانید در جریان حیاتی‌ترین توییت‌های روز قرار بگیرید. در تب دوم نیز می‌توانید به «تمام» توییت‌ها بر اساس زمان انتشار دسترسی داشته باشید و مانند یک تایم‌لاین و به ترتیب جدیدترین‌ها، مطالب را مطالعه کنید. همچنین با لمس فرستنده‌ی هر توییت می‌توانید به پروفایل آن شخص یا رسانه منتقل شوید و تمام توییت‌های او را مطالعه کنید. توییتنا تأکید کرده اســت که نمایش توییت‌ها به‌صورت منتخب نیست و «تمام» توییت‌های ارســالی پروفایل‌های موجود در برنامه، به‌صورت خودکار در معرض دید کاربر قرار می‌گیرند.

امکان لایک و کامنت

f75215ca 95ab 4d51 89ac 085f9858ee75 برنامه توییتنا: دسترسی آزاد به توییتر افراد و رسانه های مجاز داخلی  زوم اپ

موضوع جالبی که در توییتنا وجود دارد، امکان لایک و کامنت در برنامه اســت که البته این امر به‌صورت مستقل از توییتر انجام می‌گیرد. به این معنا که شما می‌توانید توییت‌های نمایش داده‌شده در توییتنا را لایک کنید و حتی برای آن‌ها کامنت بگذارید؛ اما این دو مورد هیچ ارتباطی با توییت اصلی در توییتر نخواهند داشت و تنها به محیط داخل اپلیکیشن توییتنا خلاصه می‌شوند. در واقع این دو امکان صرفا ابزاری برای کاربران توییتنا اســت تا بتوانند به کمک آن احساسات و نظرات خود در رابطه با توییت‌های مختلف را در میان بگذارند. کافی اســت توییت مورد نظر را لمس کنید تا به صفحه‌ی لایک و ارســال کامنت منتقل شوید. شما برای ارســال کامنت احتیاجی به ثبت نام در برنامه ندارید؛ اما کامنت‌های شما قبل از نمایش نیازمند تأیید مدیریت اپلیکیشن خواهند بود.

شکل و ظاهر نمایش توییت‌ها

5afc1930 4be6 41e8 9037 7898e358e3e3 برنامه توییتنا: دسترسی آزاد به توییتر افراد و رسانه های مجاز داخلی  زوم اپ

نحوه نمایش توییت‌ها نیز شباهت‌های زیادی به محیط اصلی توییتر دارد؛ به‌طوری که در کنار متن هر توییت، می‌توانید اطلاعاتی همچون نام و آی‌دی فرستنده، تصــویر پروفایل و آمارهای مربوط به لایک، بازنشر و کامنت‌های آن توییت در توییتر را مشاهده کنید که البته در بخش آمار متاسفانه شاهد عملکرد صحیحی نیستیم و تعداد لایک، ریتوییت و کامنت‌ها کمتر از تعداد اصلی آن در توییتر نمایش داده می‌شود که نشان از دردسر بروزرسانی بخش آماری اپلیکیشن دارد. احتمالا در نسخه‌های بعدی شامل برطرف شدن این دردسر خواهیم بود.

امکان اشتراک‌گذاری توییت‌ها

در زیر هر توییت گزینه سه‌نقطه «…» وجود دارد که با لمس آن می‌توانید وارد صفحه‌ی اختصاصی هر توییت شوید. در این صفحه یک آیکون دوربین به زیر توییت اضافه خواهد شد که با انتخاب آن، به‌صورت خودکار یک اسکرین‌شات کراپ شده از توییت مورد نظر در گالری گوشی ذخیره می‌شود و می‌توانید آن را در شبکه‌های مختلف به اشتراک بگذارید.

 

امکانات منوی کناری

در منوی کشویی برنامه نیز چند امکان کاربردی قرار گرفـــــته اســت که در زیر می‌توانید با آن‌ها آشنا شوید. برای دسترسی به این منو کافی اســت روی آیکون سه خط در بالای صفحه لمس کنید.

  • دسته‌بندی: از طریق منوی کشویی برنامه می‌توانید به دسته‌بندی توییت‌ها دسترسی داشته باشید تا تنها موضوعاتی را دنبال کنید که به آن علاقه دارید. نکته‌ی مثبت در این بخش دسته‌بندی کامل و دقیق توییت‌ها اســت؛ به‌طوری که برای مثال دسته‌بندی سیاسی، خود شامل چند زیرمجموعه مانند دولت، مجلس و‌… اســت. شما می‌توانید به لطف این دسته‌بندی دقیق، موضوعی را که به دنبال آن هستید، پیدا کنید و به‌سادگی به توییت‌های افراد مورد نظر خود دسترسی داشته باشید.
  • جستجو: در این بخش می‌توانید موضوع مورد نظر خود را جستجو کنید و برای مثال با وارد کردن کلمه آیفون می‌توانید به تمام توییت‌هایی که دارای این کلمه هستند دسترسی داشته باشید. امکان جستجوی پیشرفـــــته در بین آی‌دی‌ها و هشتگ‌ها نیز وجود دارد تا بتوانید عملیات جستجو را به شکلی بسیار دقیق‌تر به انجام برسانید.
  • پیشنهاد آیدی: اگر اکانتی که به دنبال آن هستید در توییتنا موجود نیست، می‌توانید در این بخش آی‌دی یا لینک پروفایل مورد نظر را وارد کنید تا در صورت مغایرت نداشتن با قوانین توییتنا، اکانت مورد نظرتان به توییتنا اضافه شود.

 جمع‌بندی

توییتنا در ابتدای راه اســت و مطمئنا در آینده با به‌روزرسانی‌های مختلف و مفیدی همراه خواهد شد. از مواردی که می‌توان انتظار داشت در نسخه‌های آینده شاهد آن باشیم می‌توان به امکان فالو کردن پروفایل‌های مورد علاقه و ساخت تایم‌لاین اختصاصی اشاره کرد تا کاربر قادر به مشخص کردن افراد یا رسانه‌های مورد علاقه باشد تا به‌جای مرور کلی توییت‌ها، تنها مواردی را که خود مشخص کرده اســت مطالعه کند.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته برنامه توییتنا: دسترسی آزاد به توییتر افراد و رسانه های مجاز داخلی- زوم اپ اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما