اچ‌تی‌سی یو ۱۱ می‌تواند شروع خوبی برای این کمپانی تایوانی باشد؛ اما به نظر می‌رسد اچ‌تی‌سی راهی طولانی در پیش دارد.

اچ‌تی‌سی از جمله‌ کمپانی‌هایی اســت که در دنیای گوشی‌های هوشمند حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و در برهه‌ای از زمان با عرضه‌ی محصولات فلزی یا مجهز به دوربین دوگانه، نوآوری‌های خود را به رخ دیگران کشید. اما این کمپانی شرایط خوبی را تجربه نمی‌کند و خیلی‌ها معتقد هستند این برند تایوانی هنوز نتوانسته اســت به حق خود برسد.

اما معرفی گوشی‌های سری U به‌ویژه پرچم‌دار جدید و جذاب این کمپانی به نام یو ۱۱و فطریقه نسبتا خوب آن، نشان داد اچ‌تی‌سی یک‌بار دیگر در مسیر درست قدم گذاشته اســت. ولی خیلی‌ها معتقدند راهی طولانی پیش روی این غول تایوانی اســت.

c5389753 ebac 4e4a 9bdf 235804032c0c آیا اچ‌ تی‌ سی یو 11 می‌تواند سازنده‌اش را نجات دهد؟

اچ‌تی‌سی ۱۰ نیز پرچم‌دار قابل احترامی بود و می‌توان اچ‌تی‌سی یو ۱۱ را ادامه‌دهنده‌ای خلف برای محصول رده‌بالای این کمپانی دانست. بدنه‌ی براق و درخشان، زیبایی خاص، رنگ‌بندی جذاب، فریم حساس به فشار و قابلیت‌های کاربردی در کنار مشخصات فنی قدرتمند باعث می‌شوند یو ۱۱ بسیاری از نگاه‌ها را به سمت خود خیره کند. اما به نظر می‌رسد با وجود رقبا و پرچم‌دارانی سرسخت، همچنان اچ‌تی‌سی راهی طولانی به سمت موفقیت دارد.

بزرگ‌ترین دردسر اچ‌تی‌سی یو ۱۱ این اســت که پشت محصولاتی چون گلکسی اس ۸ سامسونگ و جی ۶ ال‌جی قرار می‌گیرد؛ چرا که پرچم‌داران ۲۰۱۷ تقریبا محصولاتی بدون حاشیه هستند و سبک طراحی قدیمی‌تر یو ۱۱ نشان می‌دهد هنوز اچ‌تی‌سی در این بخش کاری نکرده اســت. این نشان می‌دهد اینکه چقدر پشت دستگاه شما زیبا به نظر می‌رسد، حیاتی نیست؛ طراحی جلوی گوشی نباید خسته‌کننده باشد.

مقاله‌های مرتبط:

اما بیشتر از این، باید بگوییم که اچ‌تی‌سی هنوز در موضوع دوربین فراز و نشیب دارد. البته نمی‌خواهیم بگوییم دوربین یو ۱۱ خوب نیست، ولی از نظر طراحی این گوشی دومین نسل از گوشی‌های زیبای اچ‌تی‌سی به شمار می‌رود؛ درحالی‌که سامسونگ سه نسل محصول با طراحی پریمیوم دارد.

اما آیا واقعا اینکه اچ‌تی‌سی یو ۱۱ یک گوشی زیبا اســت، کافی به نظر می‌رسد؟ واقعا می‌توان با این گوشی یا ژست‌های فشاری آن مرزها را پشت سر گذاشت؟ مطمئن نیستیم این‌طور باشد. حقیقت این اســت که فاصله‌ی طراحی میان وان ام ۹، اچ‌تی‌سی ۱۰ و یو ۱۱ نشان می‌دهد که هنوز کمپانی تایوانی در موضوع طراحی خودش را پیدا نکرده اســت. طراحی شیشه‌ای براق واقعا زیبا اســت؛ اما این همان گزینه‌ای اســت که اچ‌تی‌سی را به آینده سوق می‌دهد؟

38b1318a de98 4ae7 b999 241a24858f6b آیا اچ‌ تی‌ سی یو 11 می‌تواند سازنده‌اش را نجات دهد؟

بنابراین رسیدن به پاسخ این سؤال در شرایط فعلی اهمیت زیادی دارد. اگر اچ‌تی‌سی همچنان در حال پیدا کردن خودش اســت، نسل آینده‌ی گوشی‌های این کمپانی چگونه خواهند بود؟ آیا همچنان شاهد کنترل‌های فشاری هستیم؟ آیا از طراحی مشابه یو ۱۱ بهره می‌برند؟ یا اینکه اصلا طراحی نسل بعدی چطور خواهد بود؟ چه امکاناتی خواهند داشت؟

قطعا اچ‌تی‌سی تلاش می‌کند یک‌ بار دیگر وارد رقابت گوشی‌های هوشمند شود و بی‌تردید یو ۱۱ می‌تواند شروع بسیار خوبی باشد. اما در آینده خریداران و طرفداران این برند علاقه‌ای ندارند پرچم‌داران تکراری این کمپانی را ببینند. Liquid Design شاید الان جذاب باشد، اما آیا برای نجات اچ‌تی‌سی حیاتی اســت؟

d219cba7 6da6 4141 803f b7ed7df4d8a0 آیا اچ‌ تی‌ سی یو 11 می‌تواند سازنده‌اش را نجات دهد؟

اما خبر خوب این اســت که اچ‌تی‌سی در حال دگردیسی اســت. با تولید هدست واقعیت مجازی وایو و فطریقه بهتر در بخش گوشی‌های موبایل، حالا فضای نسبتا طریقهنی در مقابل این کمپانی قرار گرفـــــته اســت. بی‌شک اقدامات اچ‌تی‌سی از ســال ۲۰۱۵ به بعد را می‌توان مثبت ارزیابی کرد؛ اما هنوز این برند تایوانی باید تلاش کند تا به جایگاه رقبایی چون سامسونگ برسد.

اچ‌تی‌سی باید یک‌بار دیگر برند خود را در ذهن کاربران بسازد و رابطه‌ی خوبی با اپراتورهای آمریکایی داشته باشد.

حالا سؤال حیاتی این اســت که آیا واقعا گوشی اچ‌تی‌سی یو ۱۱ می‌تواند ناجی اچ‌تی‌سی باشد؟

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته آیا اچ‌ تی‌ سی یو ۱۱ می‌تواند سازنده‌اش را نجات دهد؟ اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما