دمای بالای بدن، تنها یکی از علائم ناشی از اســترس یا تشدید شده توسط آن اســت. بیماران خواهان مداوای تب هستند، نه تنها می‌خواهند دمای بدن‌شان نرمال شود ، بلکه خواهان درمان تمام علائم هستند.

711842 537 تب روانی چیست و چگونه درمان می‌شود؟

مطالعه‌ای جدید نگاهی دقیق‌تر به پدیده‌ای انداخته که اغلب به اشتباه تشخیص داده می‌شود: تب روانی، بیماری روان‌تنی که در اثر رویدادهای هیجانی یا اســترس مزمن ایجاد شده و موجب بالا رفـــــتن دمای بدن می‌شود.

به گفته پرفسور آندری رومانوسکی در بیمارستان سنت جوزف و مرکز طبی در آریزونا و سر ویراســتار نشریه Temperature، هرچند این وضعیت در دانش ادبیات معروف اســت اما تعدادی کمی از توما در دنیا درموردش مطالعه کرده‌اند و بیماران مبتلا به تب روانی را درمان می‌کنند.”

یکی از این توما، دکتر تاکاکازو اوکا از دانشکده علوم پزشکی دانشگاه کیوشو اســت. او متخصص طب روان‌تنی اســت و بیماران مبتلا به تب روانی را مداوا می‌کند. در مقاله‌ای که در نشریه Tempreature منتشر کرده اوکا یافته‌های تحقیق جدیدش و تجربیات بالینی که از این بیماری دارد توضیح می‌دهد.

به گفته اوکا، تا حالا مطالعه‌ای همه‌گیرشناسانه در مورد تب روانی صورت نگرفـــــته، بنابراین به سختی می‌توان تعداد این بیماران را تخمین زد.

او می‌گوید، شکایت بیماران از خودِ تب، علائم ناشی از دمای بالای بدن، علائم ناشی از اســترس، همراه با نشانه‌های بیماری روانی که بیمار از آن رنج می‌برد می‌باشد. دمای بالای بدن، تنها یکی از علائم ناشی از اســترس یا تشدید شده توسط آن اســت. بیماران خواهان مداوای تب هستند، نه تنها می‌خواهند دمای بدن‌شان نرمال شود ، بلکه خواهان درمان تمام علائم هستند.

درحال حاضر گزینه‌های درمانی گوناگونی وجود دارد، اما به‌طور کلی مشابه سایر معالجات بیماری‌های مربوط به اســترس هستند، نه خودِ تب روانی به‌طور خاص. با این وجود، اوکا عقیده دارد بزودی پیشرفـــــت حیاتیی در این درمان حاصل خواهد شد چون تحقیقات بیشتری در این زمینه در حال انجام اســت.

اوکا پیشنهاد می‌کند به جای عبارت رایج “تب روانی”، نام این بیماری را “فزون تبی عملکردی” بگذاریم. اســتفاده از کلمه “عملکردی” مانع از انگ زدن به این بیماران شده و آسیب‌شناسی مربوط به اســترس و همچنین عملکرد ناقص سیستم عصبی خودکار را دربر می‌گیرد که درمان این بیماری حیاتی اســت.

منبع: توما 

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته تب روانی چیست و چگونه درمان می‌شود؟ اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما