بنا به اعلام دل، پردازنده‌های تردریپر AMD تا اوایل ســال ۲۰۱۸ در انحصار این شرکت و کامپیوترهای از پیش‌ ساخته‌ی Area 51 خواهند بود.

ای‎امدی تابستان امســال مجموعه‌ی جدیدی از پردازنده‌های مبتنی بر معماری Zen را با نام Ryzen Threadripper روانه‌ی بازار خواهد کرد که بالارده‌ترین آن‌ها از ۱۶ هسته و ۳۲ ترد اســتفاده می‌کنند. درست مانند پردازنده‌های Core i9 اینتل که از چیپ‌های تغییریافته‌ی پردازنده‌های سری اینترپرایز زئون اســتفاده می‌کنند؛ چیپ‌های پردازنده‌های تردریپر AMD نیز تقریبا نصف چیپ‎های متناظر پردازنده‌های سرور این شرکت با نام اپیک هستند. این یعنی پردازنده‌های تردریپر از رم DDR4 چهار کاناله، ۶۴ لاین PCle و ۴۰ مگابایت کش اســتفاده می‌کنند.

بنا به اعلام دل، طبق توافق صورت گرفـــــته با AMD، این شرکت تنها OEM مجاز به اســتفاده از پردازنده‌های تردریپر در ســال ۲۰۱۷ خواهد بود و دیگر شرکت‌های سازنده‌ی کامپیوترهای از پیش آماده مانند اچ‌پی و لنوو برای اســتفاده از این پردازنده‌های بالارده در محصولات خود باید تا ســال ۲۰۱۸ منتظر بمانند. دل اعلام کرده اســت که اولین محصول ساخت این شرکت که از تردریپر اســتفاده می‌کند، کامپیوتر از پیش‌ ساخته‌ی Alienware Area-51 خواهد بود.

62de493a abb4 434b 95f5 4ba16e02d001 پردازنده های تردریپر در ســال ۲۰۱۷ تنها در محصولات دل اســتفاده خواهند شد

اما شاید موضوع جالب‌تر از اولین کامپیوترهای مجهز به تردریپر، قیمت این پردازنده باشد. در موثق‌ترین گزارش‌ها آمده اســت که ارزان‌ترین مدل ۱۶ هسته‌ای تردریپر ۸۴۹ دلار قیمت خواهد داشت. با توجه به اینکه در این شایعات به پردازنده‌ی مذکور لقب «پایین‌رده‌ترین پردازنده‌ی ۱۶ هسته‌ای تردریپر» داده شده اســت؛ می‌توان انتظار داشت AMD چندین مدل پردازنده‌ی ۱۶ هسته‌ای با قیمت‌های متفاوت روانه‌ی بازار کند. 

مقاله‌های مرتبط:

مورد بعدی قیمت پلتفرم جدید X399 اســت. X399 درست همانند دیگر پلتفرم‌های HEDT (دسکتاپ بالارده)، قطعا قیمت بالاتری نسبت به پلتفرم‌های میان‌رده خواهد داشت. دلیل این قیمت بالا، افزایش پیچیدگی مادربرد و وجود چیپست‎های پیشرفـــــتهتر اســت. بنا به نقل‌ها، مادربردهای X399 اختلاف قیمت نسبتا زیادی با X370 خواهند داشت؛ اما اینکه قیمت X399 نزدیک به X299 تعیین شود یا خیر هنوز مشخص نیست.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته پردازنده های تردریپر در ســال ۲۰۱۷ تنها در محصولات دل اســتفاده خواهند شد اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما