رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایـــران از اســتقبال خوب قطری ها از صادرات میوه و سبزی ایـــران به این کشور خبر داد.

137346 793 اســتقبال خوب قطری ها از میوه های ایـــرانی

 

در حال حاضر هر صادر کننده ای برای خودش بازاریابی می کند و اطلاعات درستی از وضعیت بازار موجود نیست و بر این باورم اگر بی رویه صادر شود همان اتفاقاتی که در بازار عراق و امارات افتاد مجدد تکرار می شود.

 
سید رضا نورانی در گفت و گو با جام جم آنلاین در پاسخ به این پرسش که از آغاز تحریم قطر از سوی برخی کشورهای عربی ، ایـــران چقدرتوانسته صادرات میوه و سبزی به این کشور داشته باشد اظهار داشت: آمار دقیق را گمرکات باید اعلام کنند . صادرات محصولات کشاورزی هم اینک از بنادر بوشهر،‌بندردیر، بندر لنگه و فرودشگاه شیراز و فرودگاه امام درحال انجام اســت و علاوه بر آن صادرات لبنیات و بستنی ایـــران نیز در اولویت اســت که از طریق این بنادر صادر شود.
 
وی یکی از دردسرات را در حال حاضر کمبود کشتی و شناور برای حمل محصولات دانست و گفت : زمان حمل بار از بوشهر تا قطر از مسیر دریایی فقط ۸ ساعت و از مسیرهای دیگر تا ۱۲ ساعت اســت، بنابراین مسیر بوشهر مسیر مناسب و کوتاهترین اســت و منتظر هستیم شرکت کشتیرانی والفجرحرکت خود را از بوشهر شروع کند چون عمده ترین بار از این بندر صورت می گیرد.
 
رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایـــران در پاسخ به این پرسش که آیا محصولات صادر شده از نظر کیفیت با اســتانداردهای مورد نظر قطر مطابقت داشته اســت گفت: بله رضایت آنها را به همراه داشته و اســتقبال خوبی صورت گرفـــــته و بازار مصرف در این کشور خوب اســت، اما صادرات به این کشور باید برنامه ریزی شود تا باعث اشباع بازار مصرف قطر همچون بازار امارات و عراق نشود.
 
وی افزود: در حال حاضر هر صادر کننده ای برای خودش بازاریابی می کند و اطلاعات درستی از وضعیت بازار موجود نیست و بر این باورم اگر بی رویه صادر شود همان اتفاقاتی که در بازار عراق و امارات افتاد مجدد تکرار می شود.
 
نورانی در پاسخ به این پرسش که آیا از قطر تاکنون محصولی به دلیل نداشتن کیفیت های لازم برگشت داده شده اســت گفت : هیچ محصول برگشتی از قطرنداشتیم و همه محصولات صادر شده تخلیه شده و دردسری نداشته اســت.
 
وی خبر برگشت ۳۰۰ تن هندوانه از کشور عمان را به دلیل وجود سموم خبر غلطی دانست و گفت: انتشار چنین اخباری از سوی برخی رسانه ها علاوه بر اینکه به تولید کنندگان و صادر کنندگان ضربه می زند، بلکه مصرف کنندگان داخلی را نیز با تردید مصرف مواجه می کند ، بنابراین در ج یک خبر باید به درستی باشد.
 
نورانی درادامه گفت: مرجوع شدن هندوانه ها ازعمان به دلیل وجود سموم نبوده اســت بلکه به دلیل به همراه نداشتن اسناد و گواهی های لازم در مورد باقیمانده سموم همراه محموله بوده اســت که چند وقتی اســت مقررات آن از سوی کشورعمان وضع شده اســت و عدم اطلاع رسانی درست از سوی وزارت جهاد کشاورزی که باید صادر کنندگان را دراین زمینه آگاه می کرد دردسراتی را بوجود اورده اســت. درواقع کشورعمان بعد از دردسر داشتن محموله های وارداتی ازکشور اردن که محصولاتشان سموم بالایی داشت داشتن گواهی عدم باقیمانده سموم همراه محموله را الزامی کرده اســت.
 
رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایـــران در پاسخ به این پرسش که آیا صادرات محصولات کشاورزی به قطر کشور را با کمبود و افزایش قیمت مواجه نمی کند گفت : وضعیت تولید محصولات کشاورزی در کشور امســال بسیار مناسب اســت و کمبودی مشاهده نمی شود و حتی قیمت در عمده فطریقهی ها سیر نزولی دارد و قیمت ها روز به روز بهتر می شود.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته اســتقبال خوب قطری ها از میوه های ایـــرانی اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما