شایع ترین تظاهر از استئوآرتریت زانو (OAK) دخالت مشترک تیبیوفمورال، فضای بین استخوان فمور (استخوان ران پا است ) و درشت نی (بزرگتر از دو استخوان پایین پا.)

[۱۹،۴۵۹،۰۰۱] این دو منطقه سطح که حاوی بزرگترین مقدار از غضروف داخل زانو است. [۱۹،۴۵۹،۰۰۲] [۱۹،۴۵۹،۰۰۱] همانطور که قبلا ذکر، شفاف غضروف است که “سخت تر” از دو نوع غضروف در زانو. غضروف کلاه انتهای استخوان های بلند در داخل مفصل در حالی که fibrocartilage، یک نرم تر غضروف بیشتر قابل انعطاف است که توسط انسی و menisci جانبی زانو، بیان کرد. این قطعه نیم دایره از غضروف هستند که حفاظت از غضروف اضافه آنها را از وقتی که می آید به شوک جذب، هواپیمای بی موتوری پرواز، و چرخش.

علائم OAK معمولا از سفتی شامل، تورم، تجمع مایع مفصلی و تندرنس همراه خط مشترک. با گذشت زمان توانایی خم شدن و راست زانو خواهد شد خطر بیافتد و همچنین. در حالی که یک محفظه، یا داخلی (در داخل) یا پهلو به پهلو (خارج) محفظه زانو ممکن است بیش از دیگر تحت تاثیر قرار، اغلب هر دو محفظه را تحت تاثیر قرار. این باعث می شود درد منتشر.

تشخیص بالینی می توان توسط شرح حال و معاینه فیزیکی مشکوک. این می تواند توسط تغییرات مثبت دیده می شود در ایستاده زانو اشعه ایکس را تایید کرد. تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI) حساس تر است به تغییرات از چوب بلوط که از نقص غضروف، ادم استخوان (تورم) و مایع تشکیل شده است. [۱۹،۴۵۹،۰۰۲] [۱۹،۴۵۹،۰۰۱] رژیم درمانی معمولی است که در کاهش درد و حفظ عملکرد است.

اگر بیمار مبتلا به اضافه وزن است، کاهش وزن ضروری است. ورزش منظم متشکل از کم تاثیر ورزش های هوازی، ورزش مقاومت و کشش اجزای یک برنامه مبتنی بر عقل سلیم برای یک بیمار با OAK.

علاوه بر این از داروهای غیر استروئیدی ضد التهابی هم به صورت خوراکی مصرف و چه به صورت یک عامل موضعی نیز ممکن است مورد استفاده قرار گیرد.

حذف مایع مفصلی بیش از حد به دنبال تزریق گلوکوکورتیکوئیدها ( “کورتیزون”) برای تسکین علامتی مفید است. گلوکوکورتیکوئیدها یک اثر مضر بر غضروف مفصلی و باید با صرفهجویی در مفصل داده استفاده می شود، هیچ گاه به بیش از سه بار در سال است.

بیمار ممکن است از تزریق viscosupplement بهره مند شوند. این مواد شامل اسید هیالورونیک که شبیه ویژگی های مایع مفصلی طبیعی است. این تزریق همچنین می توانید احساس بهبود بیمار کمک کند.

همه تزریق باید با استفاده از هدایت سونوگرافی برای اطمینان از دقت به تجویز شود.

جراحی است که به عنوان صرفه جویی غضروف یا غضروف به خطر انداختن تعریف شده است. روش غضروف صرفه جویی osteotomy- از بین بردن یک قطعه از استخوان به منظور خط مستقیم مفصل زانو باشد. این است که در بزرگسالان جوان فعال استفاده می شود برای خرید زمان. غضروف روش به خطر انداختن جایگزینی بالا مشترک مراجعه کنید. روند تازگی شده است برای بیماران به این عملیات در سنین جوانی به انجام می شود. حرکت نزولی است که این جراحی با خطر کوچک اما واقعی عوارض شدید از جمله عفونت، لخته شدن خون و مرگ همراه است.

یک گزینه است که ثابت شده باشد یک جایگزین استفاده از سلولهای بنیادین، .. سلول های بنیادی خود بیمار برای کمک به حفظ و احتمالا رشد مجدد غضروف در زانو آرتروز

(وی N، همکاران هدایت بنیادی مزانشیمی همراه لایه بندی تکنیک برای درمان استئوآرتریت زانو J کاربردی پژوهش ۲۰۱۱٫ ۱۱: ۴۴-۴۸)

[ad_1]

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما