یک زخم دهان از دست دادن و یا فرسایش بخشی از بافت ظریف است که خطوط داخل دهان (غشاء مخاطی). برخی از علل عبارتند از برخی داروها، مواد شیمیایی و بیماری های عفونی مانند تبخال یا برفک. شایع ترین علت آسیب مکانیکی است، مانند به طور تصادفی گاز گرفتن گونه خود را. در اغلب موارد، زخم های دهان بی ضرر هستند و حل و فصل شده توسط خود را در چند روز بدون نیاز به درمان پزشکی. آفت هستند در محدوده زمانی معین زخم بدون علت شناخته شده است که حدود ۲۰ درصد از جمعیت را تحت تاثیر قرار.

زخم های دهان به طور کلی شروع کردن با احساس سوزش در یک نقطه خاص در دهان. تاول در نهایت در همان نقطه به نظر می رسد و تبدیل به یک نقطه قرمز یا تجمع کمی با آن بالا شکسته است. سپس آن را به آرامی به یک زخم باز تبدیل می شود، که شبیه یک بیضی سفید با حاشیه قرمز (که التهاب است). رنگ سفید یا زرد در داخل نتیجه لایه های فیبرین که در اطراف زخم تشکیل میشود. گاهی اوقات یک دایره سفید همچنین می توانید در اطراف ضایعه (به نام هاله توسط برخی از افراد) دیده می شود. [۱۹،۴۵۹،۰۰۲]
زخم های دهان بسیار رایج است. زخم های دهان دردناک، آزار دهنده و گاهی اوقات شرم آور است. آنها معافیت قرمز در پوشش دهان خود هستند. درد با اعصاب درست در زیر سطح از مخاط دهان تبدیل شدن به معرض ایجاد می شود. خوشبختانه بسیاری از زخم های دهان بسیار آسان است به درمان است.
علل زخم های دهان
بسیاری از فرآیندهای است که می تواند به زخم دهان منجر شود وجود دارد. در برخی از موارد آنها توسط یک واکنش افراطی سیستم ایمنی خود بدن ایجاد می شود.

زبان، لثه و یا پوشش دهان می تواند تحت تاثیر قرار. محصولات زراعی از این زخم کوچک سفید کردن تمایل در زمان استرس عاطفی یا دوره قاعدگی به جوانه زدن.
در نوجوانان شایع استرس زخم های دهان مرتبط خواهد شد در ظرف چند هفته التیام بخشد. پیشگیری است حل و فصل مشکلات مربوط به استرس و یا با استفاده استرس متلاشیکننده استراتژی آرامش.
تغییرات هورمونی. برخی از زنان که زخم های دهان درست قبل از دوره خود را رخ می دهد. در برخی زنان، زخم تنها پس از یائسگی ایجاد می شود.

این است که هنوز به طور کامل درک نشده است چه چیزی باعث زخم دهان. آنها به نظر نمی رسد از باکتری یا ویروس ایجاد می شود و عفونی یا مسری نیست. مطالعات ژنتیکی نشان داده است که استعداد ابتلا به آنها را می توان به ارث برده، بنابراین اعضای خانواده گاهی اوقات شرایط به اشتراک بگذارید.

درمان زخم های دهان

هدف از درمان تسکین علایم است. علت، اگر شناخته شده است، باید درمان شود. ملایم، بهداشت دهان و دندان کامل ممکن است برخی از علائم را کاهش دهد. موضعی (مالیده در) آنتی هیستامین ها، آنتی اسیدها، کورتیکواستروئیدها، و یا دیگر آماده سازی تسکین دهنده ممکن است برای استفاده از در بالای زخم توصیه می شود. اجتناب از غذاهای گرم و یا تند، که اغلب از درد زخم های دهان را افزایش دهد.

برخی از افراد از با استفاده از بیش از حد ضد ژل موضعی Bonjela، که شامل سالیسیلات کولین بهره مند شوند – سالیسیلات کولین یک ضد درد محلی که کمک می کند تا به منظور کاهش درد و التهاب همراه با زخم های دهانی است
.
قرص استروئید نیز ممکن است درد را کاهش دهد، و ممکن است کمک زخم به درمان سریع تر. با استفاده از زبان خود شما می توانید یک قرص در تماس با زخم تا حل قرص نگه دارید. قرص استروئید بهترین کار هر چه زودتر آن است هنگامی که یک فوران زخم آغاز شده است. اگر اولیه مورد استفاده، ممکن است، آن را سرمازدگی در جوانه، و جلوگیری از زخم به طور کامل از فوران.

شستشو با دهانشویه ضد عفونی کننده و یا آب نمک گرم ممکن است درد را تسکین دهد. به طور مشابه، مراقبت به خوردن هر چیزی با لبه های تیز، مانند چیپس، به عنوان آنها ممکن است در برابر زخم باعث ناراحتی و درد خراش.

[ad_1]

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما