موفقیت در نقش رهبر تیم، در هر سطح، توسط عملکرد این تیم اندازه گیری شد. رهبر تیم موثر می داند که در حال توسعه تیمی با کارآیی بالا شامل مهارت های رهبری بسیاری از، مدیریت صلاحیت افراد و استفاده موثر از فرایندهای رهبری. برخی از بلوک های ساختمان های اساسی است که باید در توسط رهبر تیم به صورت مداوم کار کرده است. این بلوک های ساختمانی را تحت تاثیر قرار انگیزه، عملکرد و درایو برای دستیابی به عملکرد بالا است.

اهمیت هماهنگی با تیم

یکی از مهم ترین این بلوک های ساختمان است هماهنگی با تمرکز تیم و تیم اعضای در راه است که قادر خواهد، و نه از غیر فعال کردن، آنها را برای رسیدن به اهداف خود. همین انگیزه، عملکرد و رضایت شغلی تاثیر می گذارد.

فکر می کنم از یک گروه از بازیکنان فوتبال در زمین. هدف بلند مدت و هدف امروز خود – تیمی با کارآیی بالا را کاملا به هدف خود تراز وسط قرار دارد. آنها دقیقا می دانند چه بازی همه چیز در مورد، می دانند که قواعد بازی و آنها را زمانی که آنها را به دست آورد و یا از دست داد. هر بازیکن می داند نقش خود را، و می دانند چگونه است که اثرات نقش بر هدف کلی از برنده شدن در مسابقه. تعداد تلاش خود و دستیابی به موفقیت فوق العاده به حساب می آید بیشتر.

اما بیشتر از آن، تمام تیم می داند چه اهداف این سال، و جایی که آنها در حال حاضر از نظر دستیابی به این اهداف هستند. آنها می دانند که زمانی که به جشن نقاط عطف، و هنگامی که به حفاری های عمیق و افزایش کارایی. آنها به اشتراک گذاشتن رضایت از حفر خود را از یک سوراخ و بیرون آمدن در بالای صفحه.

این چیزی است که انگیزه و رضایت شغلی است همه چیز در مورد، و این چیزی است که رهبر تیم موثر ایجاد مجدد در محل کار است.

نتایج هماهنگی نیست

بسیاری از مسائل با تیم عملکرد ضعیف را می توان به عدم تراز پیش بینی کرد. این آسان است برای دیدن در فاصله، اما روی حیله و تزویر است برای رهبر تیم به از در وضعیت کار آگاه است. فکر می کنم از این راه. مقایسه تیمی با کارآیی بالا ما با یک گروه از ورزشکاران که گفته شده است به حرکت توپ دور در یک میدان، اما به آنها گفته نشده است که چه بازی این است که آنها در حال بازی. آنها به زودی دست دادن علاقه به حرکت توپ، و به دور از انگیزه، آنها به سرعت می توانید نا امید و ناراحت شده. همان درست است از یک تیم در محل کار است.

عناصر کلیدی هست

هر عضو تیم نیاز به دانستن چه بازی تیم در حال پخش است، چگونه ما می توانیم برنده و چه تاثیر خود و یا تلاش او بر روی تلاش مشترک از تیم فوری و تیم وسیع تری از سازمان است. رهبر تیم خوب است کار بر روی این طور مداوم با هر یک از اعضای تیم و با تمام تیم – نظارت بر سطح هست و کار در بهبود شاخص های که شیب

این بسیار مفید است برای رهبر تیم موثر به یک چک لیست هست ، به طوری که آنها می توانید وضعیت فعلی بازی از تیم خود را ارزیابی، و شناسایی کند که کدام نواحی از محور به کار بر روی

عواملی که تیم نیاز به دانستن، درونی و درک مشترک است. –

۱٫ هدف از سازمان است. هدف از این سازمان چیست؟ مشتریان ما چه کسانی هستند؟ چه نقش ما با مشتریان خود است.

۲٫ اهداف سازمانی ما در این سال ها چه هستند؟ چگونه خواهد بود ما رسیدن به این هدف، استراتژی است. از جزئیات این بستگی بسیار زیادی در سطح تیم، اما هر تیم باید برخی از آگاهی از این داشته باشد. هدف این است که برای اطمینان از تمرکز و قطب نما از تیم در مسیر درست اشاره کرد.

۳٫ هدف تیم است. هدف از این تیم است؟ مشتریان ما چه کسانی هستند، داخلی و خارجی؟ چه نقش ما با مشتریان خود است. موفقیت چیست؟ چگونه می دانیم ما موفق – اندازه گیری های ما؟ در چه راه به نتایج تیم ما به اهداف سازمانی کمک می کند؟ ما چگونه به بخش های دیگر در ارتباط هستند؟

۴٫ چه نوع از تیم ما باید برای رسیدن به اهداف ما؟ ما چگونه با هم کار کنند، چه پروسه را استفاده می کنیم، چه نوع از ارزش ها و نگرش ما خواهد داشت؟ رهبر تیم موثر باید قادر به رنگ یک تصویر از نوع تیم ما خواهد بود و چگونه این ما را قادر به رسیدن به اهداف ما است.

۵٫ نقش اعضای تیم. چه نقش من اهداف و اهداف من است،؟ چگونه تاثیر سهم من در اهداف تیم به اشتراک گذاشته؟ آنچه که از من به عنوان یک عضو تیم انتظار می رود، چه سهم باید به تیم است؟ چگونه من می دانم که من موفق شده اند، و یا وقتی که من بیش از حد، انتظارات رهبر تیم من است؟

کار بر روی این هست بلوک های اساسی ساختمان هر رهبر تیم کمک خواهد کرد تا به تیم آسانسور فوری، یک حس احیا از هدف و یک درایو برای رسیدن به.

منبع

مشخصات

  • منبع: ایران آچیلان

مطالب پیشنهادی ما