در ۲۰۰۹ در نیوجرسی eAuthority بود، اخبار منتشر شده در مورد Schley V وجود دارد. مورد شرکت مایکروسافت. ظاهرا مایکروسافت پیشنهاد کار نوشته شده است خود را به یک نامزد پس از ناکامی چک پس زمینه لغو کرد. با توجه به داستان، شاکی نامه توسط مایکروسافت گفتن او را که او در حال کار برای شرکت ارائه فرستاده شد. آن را با این حال، ذکر در این نامه، که این پیشنهاد را تنها در صورتی مؤثر است که او بعد از چک پس زمینه پاک. او احتمالا از طریق تمام شور و هیجان از دست رفته است که بخشی، چرا که او به پایان رسید، نه تنها بدون یک کار، اما بدون یک خانه نیز هست. به نظر می رسد که او رفت به صحبت کردن با مدیر استخدام که، شاید به سادگی در تلاش مهربان باشند، به پیشنهاد او شغل خود را ترک، فروش خانه خود، و انتقال از نیوجرسی به واشنگتن، برای موقعیت آماده می شود، که او را فورا به طوری . اما او بعد پس از آن گفته شد که او پذیرش برای این کار پس از متوجه شدم که او تا به حال یک رکورد جنایت اعتقاد شکست خورده است.

این حادثه یک مثال قبر نه تنها از آنچه پریدن به نتیجه گیری می تواند انجام است، اما چه جنایی پس زمینه نتیجه را بررسی کنید می تواند باعث. هرچند که داستان ممکن است تا منفی به دلیل محرومیت از کار را برای شاکی گفت صدا، آن را باید به خاطر داشت که این نامه بود در برخی از پیش نویس با اشاره به معنی خوب. این حتی شامل شرایط در مورد کار ارائه شده است. تقریبا در هر استقرار سراسر کشور، به خصوص آنهایی که بزرگ، نه تنها نیاز به یک بررسی پس زمینه کیفری برای کارکنان و متقاضیان است، اما یک جستجوی جامع در زمینه همه در همه. این چک پس زمینه پوشش همه چیز از تاریخ اشتغال قبلی، به مجوز قابل توجه و سوابق اعتباری، و بسیاری دیگر. این پیش نیازها به منظور، برای شرکت قادر به ارزیابی متقاضی و یا ظرفیت، نگرش، دارایی ها، و رفتار کارکنان لازم است.

در اغلب موارد، این حادثه بالا می تواند رفته اند یک مسیر متفاوت در برخی از نقطه بود شاکی اعلام محکومیت جنایت قبل از پیشنهاد کار. این اطلاعات می تواند به اثبات می شود در پیدا کردن راه به تناقض خروج یک شرکت چرا که اگر آنها در مورد آن را قبل شناخته شده بود، در طول یک مصاحبه و یا چیزی می گویند مفید باشد، آنها را به این دلیل به شوکه می شود پس از محکومیت در طول چک پس زمینه به نظر می رسد نیست. با این حال، اگر اطلاعات گفت اعلام نشده است، متقاضی واقعا اشتباه است. اساسا چرا که باید اثرات اتهام جنایت در پس زمینه یک فرد شناخته شده است. این نوع از اطلاعات در مورد موضوع حساس وحشتناک است که باید فورا به کمیته استخدام تکرار شود تا به عنوان پاک می شود که آیا این امر روند درخواست خود را تحت تاثیر قرار است. وقتی تمام این انجام داده ام، حداقل شما تضمین که زمانی که آنها انجام درخواست چک پس زمینه از شما، آنها در حال حاضر در برخی از نقطه چه انتظار از آن را می دانم. و اطلاعات شما را به آنها به اشتراک گذاشته، پس از آنها آن شنیده بود، آنها را به زحمت نمی اندازند و نه رفتن در راه برنامه خود را دیگر. اگر و تنها اگر، آنها هنوز هم می خواهم روند در نظر پس از شما آنها در مورد وضعیت رکورد پس زمینه خود را گفته ام.

[ad_1]

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما