بسیاری از زنان قابل درک در مورد انجام یک عمل جراحی کیست تخمدان نگران هستیم. متاسفانه، زمانی که زمان برای تعیین اینکه آیا کیست تخمدان سرطانی است آن است، هیچ گزینه دیگری به جز از طریق یکی از دو نوع عمل جراحی کیست تخمدان وجود دارد.

نوع اول عمل جراحی نامیده می شود لاپاروسکوپی. دکتر شما ممکن است به این نوع از روش به عنوان یک جراحی با حداقل تهاجم، یا یک عمل جراحی bandaid مراجعه کنید. دلیل این است که عملیات در درجه اول در شکم با استفاده از برش های کوچک انجام می شود (در مورد ۰٫۵-۱٫۵ سانتی متر) در حفره شکم و یا لگن. به منظور داشتن یک نگاه بهتر در کیست تخمدان، یک سیستم لنز میله تلسکوپی (است که به یک دوربین فیلم برداری متصل) و یا یک لاپاروسکوپ دیجیتال که در آن دستگاه است که در پایان لاپاراسکوپ قرار داده استفاده می شود. [۱۹،۴۵۹،۰۰۲] [۱۹،۴۵۹،۰۰۱] یک تعدادی از مزایای به انجام یک لاپاراسکوپی وجود دارد. یکی از مهم ترین این است که یک فرصت برای کاهش خونریزی، که همچنین باعث کاهش نیاز به انتقال خون وجود دارد. همچنین، به دلیل برش در شکم کوچک است، بیمار درد زیادی تجربه نمی کنند و در نتیجه بازیابی بسیار سریعتر. در واقع، بسیاری از بیماران در همان روز مرخص اگر هیچ عوارض رخ می دهد. آخرین استفاده از لاپاراسکوپی این است که ارگان های داخلی بدن کمتر در معرض آلودگی های خارجی، و این به شدت خطر ابتلا به عفونت را کاهش می دهد.

خبر بد این است که لاپاراسکوپی نیز با آن به ارمغان می آورد برخی از خطرات. برای بیمارانی که چاق هستند و یا عمل جراحی شکم در گذشته تجربه کرده اند، احتمال بالاتر است که عروق خونی و یا روده کوچک / بزرگ ممکن است در حین عمل جراحی زخمی شده اند. یکی دیگر از خطر در ارتباط شامل سوختگی الکتریکی که جراحان کار با برق نشت برق را به بافت های اطراف. در نهایت، ممکن است افزایش خطر ابتلا به هیپوترمی وجود دارد که شکم است با استفاده از گازهای دی اکسید کربن پمپ می شود. خبر خوب این است که استفاده از CO2 گرم و مرطوب ممکن است این خطر را کاهش دهد. [۱۹،۴۵۹،۰۰۲] [۱۹،۴۵۹،۰۰۱] نوع دوم از عمل جراحی کیست تخمدان یک لاپاراسکوپی است. این روش جراحی شامل ساخت یک برش از طریق دیواره شکم به دست آوردن دسترسی به داخل حفره شکم. این یک ابزار مکرر مورد استفاده در تشخیص یک بیماری ناشناخته مانند کیست تخمدان که در آن بیمار دارای درد شکم یا آسیب به شکم پایدار است. برش رایج ترین است که به نام برش خط وسط و رایج ترین نوع برش است چرا که اجازه می دهد تا دسترسی گسترده تر به بسیاری از حفره شکمی.

همانطور که با هر عمل جراحی، لاپاراسکوپی تا مجموعه خود را از خطرات. شایع ترین مشکل شامل استفاده عمومی بیهوشی مانند تهوع، گلو درد، استفراغ، خستگی، سردرد، و درد در عضلات است. همچنین برخی از بیماران خونریزی، عفونت، آسیب به ارگان های شکمی، و یا توسعه چسبندگی را تجربه کنند.

قبل از اینکه تصمیم بگیرید که آیا لاپاراسکوپی یا لاپاراتومی عمل جراحی کیست تخمدان بهتر برای وضعیت شما، به یاد داشته باشید به بحث در مورد جوانب مثبت و منفی از هر دو روش با دکتر یا پزشک خود را.

[ad_1]

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما